2019 KPSS TAKVİMİ BELLİ OLDU
Reklam

2019 KPSS TAKVİMİ BELLİ OLDU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene düzenlenen ve binlerce memur adayının girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav tarihi belli oldu.

06 Aralık 2018 - 11:57

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)  olarak adlandırılan ve memur adaylarının gireceği sınav için geri sayım başladı. Yeni yıla az bir zaman kala Tüm yurtta olduğu gibi Kahramanmaraş’ta memurluk hayali kuran binlerce kişiyi şimdiden sınav heyecanı sarmaya başladı.

Sınav takvimini belirleyen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2019 KPSS sınavını 22 Temmuz 2019 tarihinde düzenleyecek. Sınavda adaylara genel yetenek ve genel kültür testleri uygulanacak. Sınav süresi 130 dakika olacak.

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 10 Mayıs 2019 ile 21 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak. Memur adaylarının merakla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı 31 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak ve ardından tercih işlemleri başlayacak. Sonuçlar açıklandığı zaman adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sisteminden öğrenebilecekler.

HABER: MERT POLAT

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME