AK PARTİ’DEN VEFA ÖRNEĞİ!
Reklam

AK PARTİ’DEN VEFA ÖRNEĞİ!

AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı büyük bir vefa örneği sergileyerek, Kahramanmaraş’ta AK Partiye hizmet etmiş, AK Parti’de görev almış bütün partililer ile vefa yemeğinde bir araya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Mahir Ünal, Mustafa Ataş, Hayati Yazıcı ve Erol Kaya’da yemeğe katıldı.

12 Şubat 2018 - 09:58

Samimiyet ve Cesaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kahramanmaraş'a selam getirdiğini söyleyerek sözlerine başladı.

AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan siyasetinin temelini, samimiyet ve cesaretin oluşturduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Samimiyet ve cesaret diyorum çünkü samimi olmak cesur olmayı gerektirir'' dedi.

VİZYON İLE VEFA

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, ''Bana göre siyaset iki kelime ile iki 'V' harfi ile ifade edilir. Eğer siyaset yapıyorsanız birinci V'niz vizyonunuz olacak. Bu ülke için bu vatan için bu şehir ve insanlar için bir hayaliniz ve vizyonunuz olacak. İkinci V'niz ise Vefa'nız olacak'' dedi.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Kahramanmaraş'ta Sütçü İmam'ın torunları ile bir arada olmaktan onur duyduğunu belirtti.

15 Temmuz’dan 40 gün sonra Fırat Kalkanı!

AK Parti Siyasi ve Hukuk İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise, “Herkesin çomak soktuğu bu Ortadoğu coğrafyasında, yanı başımızda Suriye’de ‘Fırat Kalkanı Operasyonu’ gerçekleştiren bir ülkedir Türkiye. Ordudaki pek çok subayın katıldığı 160 kadar general düzeyinde bir ordunun tavsiye edildiği bir ordu, 15 Temmuz’dan 40 gün sonra Fırat Kalkanı operasyonunu gerçekleştirebilmiştir’’ dedi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Kurulduğu günden beri omuz omuza vermiş, davamızı bizim adımıza sırtlanmış ne kadar dava mensubu ağabeyimiz, kardeşimiz, başkanımız varsa bugün hepsi bir arada. Biz onları başımızın üstünde taşıyoruz diyerek onlarında bunu bilmelerini istediğini söyledi.


AK PARTİ VEFA YEMEĞİNDE BULUŞTU! 

AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Vefa yemeğine Genel Başkan yardımcıları Mahir Ünal, Mustafa Ataş, Erol Kaya ve Hayati Yazıcı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Kurulduğu günden beri omuz omuza vermiş, davamızı bizim adımıza sırtlanmış ne kadar dava mensubu ağabeyimiz, kardeşimiz, başkanımız varsa bugün hepsi bir arada. Onlar ile bir arada olmak bizim için çok önemliydi. Bu ilk defa yaptığımız bir organizasyon değil ama istedik ki onların bu davayı yüklenişleri bu davaya hizmetleri unutulmadı. Biz onları başımızın üstünde taşıyoruz diyerek onlarında bunu bilmelerini istediğini söyledi.

Davanın yüz binlerce gizli kahramanı olduğuna değinen Özdemir, ''Sessiz sedasız sandığa gidip, oy'unu kullanıp tekrar mütevazi bir şekilde evine dönen yüz binlerce insan var. Biz onlara da minnettarız. Onlar bizim davamızın gizli kahramanlarıdır'' dedi.

İl Başkanı Özdemir'in açılış konuşmasının ardından AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya kürsüye gelerek, ''Bana göre siyaset iki kelime ile iki 'V' harfi ile ifade edilir. Eğer siyaset yapıyorsanız birinci V'niz vizyonunuz olacak. Bu ülke için bu vatan için bu şehir ve insanlar için bir hayaliniz ve vizyonunuz olacak. İkinci V'niz ise Vefa'nız olacak. Eğer siz siyaset yapıyorsanız bu vatan, toprak ve parti uğruna, başta fedai can edenler olmak üzere emeği geçen kim varsa ona vefa göstereceksiniz. Bu vefayı ortaya koyan bütün Kahramanmaraş teşkilatını tebrik ediyorum'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kahramanmaraş'a selam getirdiğini söyleyerek sözlerine başladı.

Ünal, 2002'den bugüne kadar AK Parti'ye emek vermiş, bu büyük emek hikayesinin Kahramanmaraş'ta ki Kahramanları, mahalle başkanı olarak, ilçe başkanı olarak görev almış, belediye başkanı, milletvekili hasılı her kademede bulunduğu mevkii bir makam olarak değil bir görev, sorumluluk olarak görerek, bu görev ve sorumluluğu kendini yüceltmek için bir yer olarak değil de, o makamı taşımak için daha çok çalışması gerektiğini düşünmüş, Türkiye'nin 2018'inde alın teri bulunan her bir teşkilat mensubumuzu, bugün bu vefa gününde en kalbi duygularımla, muhabbetlerimle selamlıyorum. İyi ki varsınız iyi ki beraberiz diyerek AK Parti'nin büyük ve güçlü bir aile olduğunu söyledi.

AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan siyasetinin temelini, samimiyet ve cesaretin oluşturduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Samimiyet ve cesaret diyorum çünkü samimi olmak cesur olmayı gerektirir. O yüzden Cumhurbaşkanımız 'Korkaklar Zafer Anıtı Dikemez' der. Bizim kitabımızda dürüstlük, kalbinde ve zihninde olanı söyleyebilme cesaretidir. Hesap yapma, kitap yapma, tuzak kurma AK Parti'de olmaz. AK Parti'de hasbilik vardır. Hasbilik olduğu için bugün bir çatının altında, bir masanın etrafında kalplerimizi kardeş kılan Allah'a hamd ediyoruz. O yüzden biz hasbi ve cesaret sahibiyiz. Bu aileye mensup olmaktan, hele de Kahramanmaraşlı olup Kahramanmaraş'ta siyaset yapmaktan onur duyuyorum'' dedi.

 

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, geçtiğimiz yıllarda bir kez daha vefa yemeğinde Kahramanmaraş'a geldiğini ve o zaman İl Başkanı Ahmet Özdemir'in kendisine bu vefa yemeğini geleneksel olarak yapmaya çalıştıklarını anlattığını, kendisinin de bundan gurur duyduğunu söyledi. Bu gün yeniden burada olmak için MKYK Toplantısının bir bölümüne katılarak Kahramanmaraş'a geldiklerini ve bundan dolayı büyük bir şeref duyduğunu, Kahramanmaraş'ta Sütçü İmam'ın torunları ile bir arada olmaktan onur duyduğunu belirtti.

Ataş, ''Hayatta en büyük zevk aldığınız şey nedir diye sorsalar, insanlara vefa göstermektir ve vefa görmektir derim. Vefa gösterenler her zaman vefa görür. Vefasızlık yapanlarda, yaptığı vefasızlık ile yüz yüze kalırlar'' dedi.

AK Parti Siyasi ve Hukuk İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise, “Herkesin çomak soktuğu bu Ortadoğu coğrafyasında, yanı başımızda Suriye’de ‘Fırat Kalkanı Operasyonu’ gerçekleştiren bir ülkedir Türkiye. 15 Temmuz darbesinden 40 gün sonra bunu yapabilmiş. Ordudaki pek çok subayın katıldığı 160 kadar general düzeyinde bir ordunun tavsiye edildiği bir ordu, 15 Temmuz’dan 40 gün sonra Fırat Kalkanı operasyonunu gerçekleştirebilmiştir. Ve şimdi de bildiğiniz gibi, 20 Ocak’tan itibaren, Afrin harekatı devam ediyor. Bu harekatın amacını biliyorsunuz. Kamu düzeninin tesis etmek, ülkemize saldırılarını önlemek komşu topraklarda sivil vatandaşları teröristlerin saldırılarına karşılık can güvenliğini korumaktır. Adalet için gidiyoruz. Peki Türkiye bu operasyonları nasıl gerçekleştiriyor? AK Parti hükümetleri Türkiye’nin savunma gücünü savunma gücünü, savunma kapasitesini ve tehlikeleri öngörüp büyütmemiş olsaydı bu operasyonları gerçekleştirmesi imkan dahilinde olmayabilirdi. İnsansız hava aracımızın adı ‘Heron’ du. Nereden temin ediyorduk? İsrail’den. Peki, bunların bakımı onarımı yaptırabiliyor muyduk? Kendi ulusal imkanlarımızla insansız hava araçlarımızı ürettik hem de birkaç firma üretiyor. Milli gemimizi yaptık MİLGEM, milli helikopterimizi yaptık ATAK, milli tankımızı önemli ölçüde geliştirdik ALTAY ve insansız hava aracımızı silah taşıyan hava aracımızı inşa ettik, savaş malzemelerini araç gereçleri geliştirdik. Yüzde 70 oranında savunma sanayide dışa bağımlığı yüzde 40’a indirdik. Bunları AK Parti hükümetleri gerçekleştirdi ve gücümüzü ortaya koyduk. Dolayısıyla önümüzde önemli süreçler var. 2016 yılında çok önemli bir anayasa değişikliği gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanı hükümet sistemini 150 yıllık uygulamayı değiştirdik. Daha tempolu daha hızlı yürümek istiyoruz. 2023 hedeflerimiz var. 2053 ve 2071 Türkiye’si için hayallerimiz var. İnşallah bu hükümet modeli değişikliği 3 Kasım 2019’da yapılacak seçimle devreye girecektir” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından geçmişte AK Parti’de görev yapan kişiler, teşekkür plaketi takdim edildi. Vefa toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya, Mahir Ünal, Mustafa Ataş ile Hayati Yazıcı’nın Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle ‘Çete’ kıyafet giyerek partileri selamlamasıyla sona erdi. (RESUL KÖMÜ)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Seyir halindeki otomobil yandı
Seyir halindeki otomobil yandı