Ak Partinin mi-Muhalefetin mi dediği olacak?
Reklam

Ak Partinin mi-Muhalefetin mi dediği olacak?

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla, aday adaylığını düşünen isimlerin karşılıklı söz düelloları ve birbirlerinin kuyularını kazma işlemleri başladı. Sadece Kahramanmaraş’ta olduğu düşünülün bu eylemler Türkiye’nin birçok yerinde meydana gelirken Çağlayancerit’te İyi Parti ve MHP’nin ileri gelen iki görevlisinin Mevcut Başkan Kızılseki’yi aday yaptırmamak için Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’yi ziyaret edeceği öne sürüldü.

09 Ekim 2018 - 10:29

Muhalefetin Kızılseki fobisi erken ortaya çıktı. Bölgesinde yapılamayanları yaparak hemşerilerinin gönlünde taht kuran Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’yi yıpratmak için muhalefet kanadı harekete geçti.

Küçük yerleşim yerlerinde küçük hesapların döndüğü siyasi ayak oyunları, Bugün Gazetesine gelen bir ihbar telefonuyla ortaya çıktı. İsmini vermek istemeyen Ak Partinin etkili isimlerinden bir partili; “İyi Parti ve MHP’li bir üst düzey görevlinin bir Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ile temasa geçerek Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’den randevu istedi. İki partinin görevlileri İl Başkanı Debgici’den Kızılseki’nin aday yapılmamasını isteyecek. Bunun karşılığında da aday çıkarmama sözü verecek. Farklı partilerden olan iki görevli Kızılseki’yi aday yaptırmayınca diğer partinin adayına destek verecekler. Burada bir oyun var ve İl Başkanlığının bu oyuna düşmeyeceğine inanıyorum.” dedi.

Yapılan araştırmalara göre şuana kadar Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin de bu iki parti görevlisine şuana kadar randevu vermediği ortaya çıktı.

Çağlayancerit’i son 4,5 yılda olağanüstü hizmetlerle tanıştıran ve merkezle birlikte kırsal mahallelerinde takdirini toplayan Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’nin kaderini Çağlayanceritliler mi yoksa muhalefet partililer mi vereceği merak konusu oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...