AKPINAR, DULKADİROĞLU’NA ADAY!
Reklam

AKPINAR, DULKADİROĞLU'NA ADAY!

AK Parti'nin başvuru şartlarını açıklamasının ardından aday adayları da piyasaya çıkmaya başladı. Dulkadiroğlu'nda ilk resmi başvuruyu Mehmet Akpınar yaptı. Akpınar çocukluğunun ve gençlik yıllarının Dulkadiroğlu'nda geçtiğini söyledi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan Mehmet Akpınar önceki gün Parti ilçe binasında yaptığı başvuru sonrası basın mensuplarına kendisini tanıttı.

08 Kasım 2018 - 18:12 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 18:29


Belediye başkanlıkları için müracaatları almaya başlayan AK Parti'de başvurular 12 Kasım'a kadar sürecek. İl genel ve belediye meclis üyelikleri için müracaatlar 3 Aralık'a kadar devam edecek.  Kahramanmaraş'ta da Belediye Başkanlığı için aday adayları piyasaya çıkmaya başladı. Adayların birçoğu sosyal medya üzerinden adaylığını açıklarken, ilk resmi başvuruyu Mehmet Akpınar Dulkadiroğlu ilçe başkanlığına yaptı.

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığında başvurusunu yapan Mehmet Akpınar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı aday adayı Mehmet Akpınar, “Bugün burada Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımı yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız'' dedi.


ÇOCUKLUKTAN BERİ DULKADİROĞLU'NDAYIM

Çocukluktan gençlik yıllarına Dulkadiroğlu bölgesinde yaşadığını belirten Mehmet Akpınar, ''1973 doğumluyum. Evli ve 4 çocuk babasıyım. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde okudum. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesinde iki yıl eğitim gördüm. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünü bitirdim. Diyanet işleri başkanlığında imam hatip olarak görev yaptım'' dedi.


28 ŞUBAT AZİZLİĞİNE UĞRADIM!

Diyanet işlerinde İmam Hatip olarak yaptığı görev süresinde 28 Şubat Azizliğine uğrayan ve daha sonra devlet güvenlik mahkemelerinin kapanması ile yeniden göreve iade olunan Akpınar şöyle konuştu;

''Yedi yıl görev yaptıktan sonra 28 Şubat azizliğine uğradım. 2 yıl 10 ay cezaevinde kaldım. Ancak Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının devlet güvenlik mahkemelerini kapatıp fikir özgürlüğüne kavuştuktan sonra yeniden görevimize iade edildik. 2013 yılında özgürlüğümüze kavuştuk.''

2013 yılında Vakit Gazetesi Bölge Koordinatör yardımcısı olarak görev yaptığını belirten Akpınar, ''2006 yılında kendi şirketimi kurdum. 2009 yılında mali müşavirlik belgesini hakkettim. 2014 yılında Kahramanmaraş’ta AK Parti saflarında belediye meclis üyesi olarak göreve başladım. Plan, bütçe komisyonu ve hukuk komisyonlarında görev yapmaktayım'' dedi.


Akpınar daha sonra şöyle devam etti; ''2015 yılında Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın tensibiyle Tüm Türkiye’de kurulan imam hatip okulları başkanlığına atandım.  Bu hizmet yarışında bende varım dedim. Önce insan sonra medeniyet sloganı ile yola çıktık. İnsana değer veren ortak katılımla şehri yönetecek olan bir yönetimi istiyoruz. AK Parti davasına katkıda bulunmak istiyorum. Teşkilatımızın her kademesinde bulunan gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, ana kademeye, il yönetimine, belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize desteklerinden ve dualarında dolayı teşekkür ediyorum.''

Akpınar açıklamasının ardından başvuru formunu Dulkadiroğlu ilçe başkanı Şahin Avşaroğlu'na teslim etti.

 HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...