ALİ KÖFTE AÇIK ARAYLA YENİDEN BAŞKAN!
Reklam

ALİ KÖFTE AÇIK ARAYLA YENİDEN BAŞKAN!

Kahramanmaraş’ta en hararetli geçen oda seçimlerinden biri olan Kunduracılar Odası’nın Genel Kurulu, Cumartesi günü Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği binasında yapıldı. Mevcut Başkan Ali Köfte, kullanılan 186 oydan 130’unu alarak açık arayla yeniden başkan seçildi. Köfte’nin karşısına aday olarak çıkan Murat Kiraz ise 56 oy alabildi.

08 Ocak 2018 - 09:41 - Güncelleme: 08 Ocak 2018 - 10:33

Kongrede konuşan Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte, kendisine destek veren esnaflara teşekkür etti. Başkanlık yaptığı görev süresince odaya kayıtlı tüm esnaların yanında olduğunu kaydeden Köfte, “Bizim kunduracılar odamız 50-60 sene önce kurulan bir oda! Selçuk Sitesi, merdiven altı dediğimiz; havasız, güneş görmeyen bir yerdi. Biz, geçen seçimdeki vaadimiz üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşerek yeni yerimize taşıdık. Buranın çevre düzenine 900 bin lira gibi bir para harcattık. Çatısını, kapı girişlerini yaptırdık” dedi.

Kahramanmaraş’ta oda olarak bir tanıtım organizasyonu yaptıklarını ifade eden Başkan Köfte, şöyle konuştu: “Bu tanıtım organizasyonundan esnaflarımızın bir kısmı mutlu oldu. Muhalefet olan esnaflarımız da bizim yaptığımız tanıtım organizasyonunu eleştirdiler. 400 lira gibi küçük paralarla tanıtım organizasyonları yaptık. Ama bunun içinde 400 lirayı bile vermeyecek esnaflarımızı eleştirenler oldu. O yüzden bu tanıtım organizasyonu devam etmedi. Biz Gaziantep’te yapılan uluslararası bir fuardan Kahramanmaraş’a müşteri taşıdık. Kahramanmaraş’ta ayakkabıcılığı nasıl geliştiririz diye bir çalıştay yaptık. Bu çalıştaya tüm esnaflarımızı davet ettik. Bu işte başarı sağlayan ünlü markaların genel müdürlerini, bu işte başarı sağlayan ünlü işadamlarını ve üniversitelerden hocalar getirdik. Orada bize çok güzel sunumlar yaptılar. O sunumlar neticesinde Kahramanmaraş’ta bazı firmalarımız bu markalara fason üretim yaptılar. Esnaf kefalet ve KOSGEB destekleri olduğu zaman tüm esnaflarımıza bilgilendirme yaptık. Bu desteklerden yararlanmak için bana yardımcı ol diyen bütün esnaflarımızın evraklarını dahi dolaştırdık. Önceki Kahramanmaraş Valimiz ile görüşerek Kahramanmaraş’ı teşvik kapsamına aldırdım.”

Kahramanmaraş Kunduracılar Odası’nın yeni yönetimi ise şöyle: Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Ali Köfte, Mehmet Eğerci, Yusuf Yavşan, Hanifi Akbolat, Fatih Çetin, Mehmet Mert, Kadir Bayraktar.  Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ahmet Denizdolduran, Mehmet Kaya, Ahmet Bayazıt, İsa Karataş, İsa Alyas, Bayram Bayır, Harun Doğan. Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Ayhan Kasapkaraoğlan, Cafer Sarıyıldız, Maşallah Çınarlıdere. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Halit Doğan, Ramazan Güdük, Mehmet Baykuş.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Seyir halindeki otomobil yandı
Seyir halindeki otomobil yandı