ANNELERE MÜJDE!
Reklam

ANNELERE MÜJDE!

Milli İstihdam Seferberliği ile İŞKUR toplumun dezavantajlı kesimlerine daha fazla istihdam sağlamak ve gelir düzeylerini artırma kapsamında çalışan annelere aylık 400 TL destek sağlayan projeyi başlattı.

06 Kasım 2018 - 11:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR tarafından toplumun dezavantajlı kesimlerinin daha fazla istihdam sağlaması ve gelir düzeylerinin artması için yapılan faaliyetler kapsamında 2-5 yaş arası çocuğu olan annelere 400 TL destek veriliyor.

İşkur Kahramanmaraş İl Müdürü Ali Yüce Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine yaptığı açıklamada, “Milli istihdam seferberliği ülkelerin kalkınması için çok önemlidir. Ülkelerin ekonomik bağımsızlığı için çok önemlidir. Milli istihdam seferberliği ile birlikte bir dizi tedbirler alındı. Ek istihdam yapana kurumumuz tarafından destek çıkıldı. Bu sayede işsizlik oranları tek haneli rakamlara kadar düştü'' dedi.

İşbaşı eğitim programı ve mesleki eğitim kurslarında çalışan kadınların 2-5 yaş arası çocuğu varsa ve gerekli kriterleri taşıyorsa 400 TL destek verildiğini belirten Yüce, ''Bu çok yeni bir uygulamadır. Kriterleri taşıyanlar bu durumu belgelemek durumundadır. Bunların yanı sıra bizim bir çok destek projemiz var'' dedi ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi projesi, işte anne projesi ve işe ilk adım projelerinden bahsetti. 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME