ARIKAN: FİLİSTİN BİZİM İÇİN KIBLE DAVASIDIR!
Reklam

ARIKAN: FİLİSTİN BİZİM İÇİN KIBLE DAVASIDIR!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Salman Arıkan, Filistin’de kan döken İsrail için sert açıklamalarda bulundu.

16 Mayıs 2018 - 09:45

Arıkan, “Kudüs bizim için bir Filistin davası değil bir Mescid-i Aksa bir kıble davasıdır. 50 yıldır işgal altında tuttukları Kudüs’e yapılanlar bugün ne yazık ki dünya Müslümanlarının güçlü bir birliktelik, beraberlik sağlayamamalarındandır. İşgal altındaki Filistin topraklarında sürekli kan döken terörist İsrail devleti yaptığı bütün zalimliklerin hesabını er geç verecektir” dedi.

Kudüs’te işgal altındaki Müslümanların yanında olduklarını belirten Arıkan, şöyle konuştu: “Toplumsal ve insani dayanışmanın en üst düzeye çıktığı mübarek Ramazan ayında Filistin’de, Kudüs’te işgal altında her türlü baskı, zulüm ve işkenceyi gören, şehit veren kardeşlerimizin elimizden gelen tüm gayret ve dualarla yanındayız. Kudüs bizim için bir Filistin davası değil bir Mescid-i Aksa bir kıble davasıdır. 50 yıldır işgal altında tuttukları Kudüs’e yapılanlar bugün ne yazık ki dünya Müslümanlarının güçlü bir birliktelik, beraberlik sağlayamamalarındandır. İşgal altındaki Filistin topraklarında sürekli kan döken terörist İsrail devleti yaptığı bütün zalimliklerin hesabını er geç verecektir. 1995’te alınan ama bugüne kadar uygulanmayan elçiliğin Kudüs’e taşınması kararı alan ABD’de orta doğuda ve İslam coğrafyasında kan akmaya devam etsin sorunlar bitmesin amacındadır. İsrail ablukası altında insani kriz yaşayan Filistin halkını uluslararası hukuku yok sayarak ortadan kaldırmak isteyenler bu amaçlarına ulaşamayacaktır.” Müslümanların ayağa kalktıkça zalimin diz çökeceğini aktaran Milletvekili Aday Adayı Salman Arıkan, şunları söyledi: “Elbet zalimin zulmü bitecek mazlumun galip geldiği günler gelecektir. Bizleri kardeşliğe, sevgiye, barışa, birlikteliğe yönlendiren bu günlerde umudumuzu ve kararlılığımızı yitirmemeliyiz. Bu mübarek ayda rahmet ve bağış kapıları açılır, dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik ve sevgi bağları kuvvetlenerek birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenir. Yoksullara, mazlumlara, kimsesizlere, savaş mağdurlarına merhamet ve şev kat duygularıyla el uzatmanın, iftar sofralarımızı kardeşlerimizle paylaşmanın şükür ve huzurunu en çok hissedeceğimiz bu Mübarek Ramazan ayının Kahramanmaraşlı tüm hemşerilerime ve tüm Müslüman âlemine huzur, sağlık, barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Küfretti diye kuzenini öldürdü
Küfretti diye kuzenini öldürdü
 15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama otomobil çarptı
15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama...