B GRUBU BELİRSİZLİK GRUBU
Reklam

B GRUBU BELİRSİZLİK GRUBU

1.Amatör Küme B grubunda futbol heyecanına ilk yarı maçlarının bitimiyle beraber ara verildi.

11 Ocak 2019 - 09:46

B grubunda Anadolu Gençlik Spor, Türkoğlu Belediye Spor, Ferhuş Karacasu Spor, Maraşspor, Çağlayancerit Spor, Pazarcık Aksu Spor, Afşin Belediye Spor, Arsan Sümer Spor, Pazarcık Kartalkaya takımları ilk yarı itibariyle birbirinden güzel karşılaşmalar eşliğinde ligi renklendiren bir oyun sergilediler. Üst sıralara oynama düşüncesi olan her takım amacını önce play off daha sonrada Bölgesel Amatör Lige yükselme olarak belirlemiş durumda. Şimdi ilk yarı itibariyle B grubundaki takımların performanslarına bir değerlendirme yazısı yazarak tarihe not düşelim.

 ANADOLU GENÇLİK SPOR

LİDER DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR

Geçen sezon 2.amatör kümede gençlerle gösterdikleri performans ile seyircinin takdirini toplayan Anadolu Gençlik Spor bu yıl bir üst ligde de başarılarını sürdürünce tekrar seyircinin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Ligin ilk haftasına kendi takımları gibi rakibinde gençlerden oluşması başlangıç için bir puanla kapansa da hafta gelecek haftalar başarılarla dolacaktı. İlk hafta Maraşspor ile 1-1 berabere kalan Anadolu Gençlik Spor ’da tek golü atan isim Ahmet oldu. Maraşspor bu gole karşılığı Âdem ile cevap verdi. Anadolu Gençlik Spor ligin ikinci haftasında Pazarcık deplasmanında Pazarcık Belediye Aksu Spor’u yenerek ikinci haftada kazanmasını bildi. Maçın tek golünü Anadolu Gençlik Spor adına Ömer attı. Kazanma duygusunu kazanan Anadolu Gençlik Spor ligin üçüncü haftasında diğer bir ilçe takımına karşı kazanmasını bilen taraf oldu. 5-1 lik galibiyet ile ayrılan Anadolu Gençlik Spor Afşin Belediye Spor karşısında rahat kazanmasını biliyordu. Maçta Anadolu Gençlik Spor lehine golleri atan isimler Ahmet, Ömer, Mehmet, Onur, Alperen atarken Afşin Belediye Sporun tek golü Ali’den geldi. Liderliğe alışan Anadolu Gençlik Spor un sıradaki rakibi Pazarcık Kartalkaya Spor idi. Maçtan galibiyetle ayrılan Anadolu Gençlik Spor oldu. Maçı 6-2 kazanan Anadolu Gençlik Spor’un gollerin ikişer gol Ahmet ve Sefa’dan gelirken Alperen, Sefa, Mutlu birer gol attı. Pazarcık Kartalkaya Sporun iki golünü İsa attı. 5.Haftanın en önemli karşılaşmasında rakip Türkoğlu Belediye Spor idi. Gergin geçen maçın kazananı Anadolu Gençlik Spor oldu. Beraberliği yakalasa da maçtan 5-1 lik mağlubiyetle ayrılan Türkoğlu Belediye Spor lider Anadolu Gençlik Spora engel olamadı. Maçın gollerini iki gol atan Ahmet, birer gol ile Doğan, Hamza, Alperen atarken Türkoğlu Belediye Sporun golünü ise Mehmet attı. Altıncı haftayı dinlenerek geçiren Anadolu Gençlik Spor Maraşgücü nün maçlara çıkmaması nedeniyle hem dinlendi hem de üç puanı cebine koydu. Dinlenmenin ardından kazanmaya devam eden Anadolu Gençlik Sporun 7.haftadaki rakibi Arsan Sümer Spordu. Maçı 5-1 kazanan Anadolu Gençlik Spor ‘da 4 gol Ahmet’ten gelirken bir gol Hamza’dan geliyordu. Arsan Sümer Sporun tek golü Hüseyin’den geldi. Zirve mücadelesinde Ferhuş Karacasu Spor ile karşılaşan Anadolu Gençlik Spor maçtan birer puan ile ayrıldılar. Anadolu Gençlik Sporun golünü Hamza atarken, Ferhuş Karacasu adına ise Adem’den geldi. İlk yarının son karşılaşmasında ise zirve birden Çağlayancerit deplasmanında soğuyordu. Maçı 2-0 kaybeden Anadolu Gençlik Spor oynadığı 9 karşılaşmada 6 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi alarak rakiplerin filelerine 27 gol atarken kalesinde 9 gol görüyordu. Anadolu Gençlik Spor’un gol ayakları Ahmet,Hamza ve Alperen.

 

TÜRKOĞLU BELEDİYE SPOR

GEÇEN YIL AŞKINA PLAY OFF

Geçen yılın zirvedeki ekibiydi Türkoğlu Belediye Spor. B grubunda oynadığı karşılaşmalarla iddialı olduğunu gösteren Türkoğlu ilçesinin ekibi play off’a uzak bir noktada değil. Ligin ilk maçına diğer bir ilçe takımı olan Pazarcık Belediye Aksu Spora karşı kendi evinde oynayan Türkoğlu Belediye Spor maçı rahat bir şekilde kazanmasını biliyordu. Türkoğlu Belediye Spor adına goller üç gol Mehmet’ten bir gol ise Ömer’den geldi. İlk haftayı üç puanla kapatan Türkoğlu Belediye Sporun ikinci maçtaki rakibi Afşin Belediye Spor idi. Karşılaşma 2-2 berabere bitince puanları iki ilçe takımı da paylaşıyordu. Türkoğlu Belediye Spor adına goller Mehmet’ten geldi. Ligin üçüncü haftasında da sahnede Mehmet Güneş vardı. Pazarcık Kartalkaya Sporu 1-0 ile geçen Türkoğlu Belediye Spor puanları toplamaya devam ediyordu. Ligin 4.haftasını dinlenerek geçiren Türkoğlu Belediye Spor Maraşgücü’ nün lige katılmadığı haftayı üç puanla kapatıyordu. Ligin Beşinci haftasında en zor rakiplerden biri olan Anadolu Gençlik Spora karşı beklenmedik sonuç Türkoğlu Belediye Spor için adeta şokun adıydı. Maçı 5-1 Anadolu gençlik Spor kazanırken maçta sık sık sorunlar kırmızı kartlar olunca karşılaşmada skorla beraber sorunlarda konuşuldu. Farka giden karşılaşmada Türkoğlu Belediye Sporun tek golünü atan isim Mehmet oluyordu. Bu şoku atlatmanın tek yolu vardı o da maç kazanmak. 6.haftada rakip Arsan Sümer Spor idi. Maçta öne geçen Arsan Sümer Spor stress ortamını daha da artırdığı anda 2-0’dan 3-2’ye getiren patlamayı yapan takım üzerinden bu havayı bir an da atıyordu.  Türkoğlu Belediye Spora puanı getiren isimler Yusuf ve Mehmet oluyordu. Ligde üst sıralara doğru yol alan Türkoğlu Belediye Sporda hedefini play off olarak belirleyen ekiplerden olan Ferhuş Karacasu Spor ile 7.haftanın maçına çıkıyordu. Karşılaşmayı kazanan Ferhuş Karacasu Spor oldu. Türkoğlu Belediye Spor 4-1 lik skor ile kaybettiği maçında tek golü atan isim Mehmet oldu. Ligin son iki haftasında mutlaka kazanılması gereken maçlara doğru yol alan Türkoğlu Belediye Spor kendi sahasında Çağlayancerit Sporu 5-2 , Maraş Sporu ise 3-1 ile geçiyordu. Ligde ikinci sıraya yükselmesini sağlayan karşılaşmalarda golleri Çağlayancerit karşısında iki gol Yusuf’tan birer gol ise Mehmet, Yakup, Osman’dan geldi. Ligin son haftasındaki Maraş Spor karşılaşmasında ise Mehmet ve Yusuf galibiyeti getiren isimlerdi. 9 maçta 19 puan toplayan ekip rakiplerine 23 gol atarken kalesinde 18 gol gördü.

 

FERHUŞ KARACASU SPOR

ÖZLENEN FERHUŞ SPOR RUHUNA DOĞRU

Ferhuş Spor ruhunun sahalardan tam kaybolmasına denk bir zaman diliminde yenilenen ve gençleşen Ferhuş Karacasu Spor yeniden canlanırken statlarının o görüntüsü ruhun canlanmasına neden olacak cinsten. Umarız bir an evvel verilen sözler yerine getirilir. Hızlıca ilk yarının değerlendirmesine geçelim. Ligin ilk yarısındaki ilk karşılaşmayı Maraşgücü Sporun lige katılmaması nedeniyle üç puanla lige başlıyordu. Maç oynamanın verdiği önem ile Çağlayancerit deplasmanına giden Ferhuş Karacasu Spor adeta Çağlayancerit’te farka gidiyordu.  Maçta Ferhuş Karacasu Spor adına golleri atan isimler Hasan, Muammer, Ateşhan, İlyas ve Muhammet’ten geldi. Ligin üçüncü haftasında rakip Maraşspor idi. Maç başladığı şekilde bitti. Dördüncü haftada rakip Pazarcık Belediye Aksu Spordu. Ferhuş Karacasu Spor ekibini güçlendiren Pazarcık Belediye Aksu Spora engel olamayınca ilk yenilgini alıyordu. Ferhuş Karacasu Spor adına goller Âdem ve Muammer’den geldi. Ligdeki 5.maçına çıkan Ferhuş Karacasu Spor, Afşin Belediye Spor karşısında karşılaşmayı kazanmayı bildi. 3-2 kazanılan karşılaşmada Ferhuş Karacasu Sporun gollerinin ikisini Ateşhan, birini Adem atıyordu. 6.haftada rakiplerinin puanları topladığı zamanlarda puan kaybına tahammül edemeyen takımlardan birisi de Ferhuş Karacasu Spor idi. Pazarcık Kartalkaya Spora karşı sahadan galip ayrılan Ferhuş Karacasu Spor play off için de umutlarını her hafta güçlendiriyordu. Ferhuş Karacasu Spor adına golleri Adem ve Muammer Attı. Ferhuş Karacasu Spor adına vitesin yükseldiği en önemli karşılaşma Türkoğlu Belediye Spor karşısındaki 4-1 skorla kazanmalarıydı. Maçta gollerinin ikisini Adem, diğerlerini İlyas ve Muhammet’ten geldi. Son iki hafta Ferhuş Karacasu Spor adına çıkışın normale bindiği iki karşılaşma idi. Birer birer devam eden puanlar Ferhuş Karacasu Sporu 3.sıraya kadar indiriyordu. 8.haftada Anadolu Gençlik Spor ile berabere kalan Ferhuş Karacasu Sporun golü Adem’den geliyordu. Son hafta beklenmeyen şekilde kaybedilen puan kaybı Ferhuş Karacasu Spor için 2.yarı için daha iyi bir hazırlık sürecini de beraberinde getirmek zorunda gibi. İlk yarı sonunda 9 maçta 18 puan toplayan Ferhuş Karacasu Spor 5 maçı kazanırken 1 maçtan mağlup ayrıldı. 3 beraberliği bulunan ekip rakiplerine 21 gol atarken, 10 golü kalesinde görüyordu.

 

MARAŞSPOR

SİSTEMLEŞME YOLUNDA DİNAMİK BİR EKİP

Gençlere verdiği önemle bilinen ekiplerin başında gelen Maraşspor her geçen gün diğer kategorilerdeki başarı sayısını 1.amatör küme de de devam ettirmeye devam ediyor. Ligin ilk haftasında ligin güçlü ekibi Anadolu Gençlik Spor ile sezonu açan Maraşspor birer puan alarak sezonu açmış oluyordu. Maraşspor adına tek golün sahibi Âdem’den geliyordu. Ligin 2.haftasında rakip geçen yıl aynı gruptan beraber çıkan Arsan Sümer Spor ile idi. Maçı net bir skorla Maraşspor kazanarak puanları hanesine yazdırıyordu. Maraşspor adına goller Fatih, Görkem ve Doğukan geldi. Ligin üçüncü haftasında ligin güçlü ekibine karşı golsüz maçta puanları paylaşan Maraşspor ve Ferhuş Karacasu Spor diğer rakiplerinin bir adım öne geçmesine de sebep oluyordu. 4.haftada Doğukent stadında Çağlayancerit Sporu ağırlayan Maraşspor maçı kazanmasını bildi. Puanları hanesine yazdıran Maraşspor da goller iki gol İrfan’dan bir gol ise Berkant’tan geldi. 5.Haftada rakip lige katılıp maçlara çıkmayan Maraşgücü Spor idi. 3 puan Maraşspor’un olurken dinlendiği bir hafta oluyordu. Pazarcık deplasmanında puan arayacak olan Maraşspor bunu başaramıyordu. Pazarcık Belediye Aksu Spor toparlanan ekiple çıkışa geçen Maraş spora dur diyordu. 2-0’lık skorla yenilen Maraş Spor istikrarı sürdürmekte zorlandığı anlarda oluyordu. Ligin son üç haftasında 2 galibiyet 1 mağlubiyet alan Maraşspor’ da işler ne iyi ne de kötü durumda. Afşin Belediye Spora karşı kazanan Maraş Sporda goller Berkant, Ferhat ve Mustafa’dan geldi. Pazarcık Kartalkaya Spora karşıda kazanan Maraşspor’un golünü Berkant attı. Son hafta Türkoğlu Belediye Spor ile oynayan Maraşspor önemli bir maçtan yenik ayrıldı. Maraşspor adına tek golün sahibi Emre Can oldu. İkinci yarı için Maraşspor da diğer takımlar gibi iddiasını sürdürüyor. 9 karşılaşmada 17 puan toplayan Maraşspor rakiplerine 16 gol atarken kalesinde 9 gol gördü.

 

PAZARCIK BELEDİYE AKSU SPOR

LİGE GEÇ ASILMANIN SON HALİ

Geçen yılın başarılı ekiplerinden biri olan Pazarcık Belediye Aksu Spor bu yıl başarıyı sonradan oluşturdukları ekipleriyle geri toparlamaya çalışan bir ekip görüntüsü verdi. İkinci yarı da daha iyi bir çalışma ile play off şansını artıracak bir durum söz konusu. Pazarcık ilçesinin en iyi takımı olarak gösterilen Pazarcık Belediye Aksu Spor ligin ilk haftasında Türkoğlu Belediye Spora 4-2’lik yenilgi sonrası eski günlerin gücü ile spor kamuoyunu şaşırtmıştı. Bu karşılaşmada Pazarcık Belediye Aksu Spor adına golleri Mehmet ve Emrah’tan geldi. Ligin ikinci haftasında kendi evinde Anadolu Gençlik Spora yenilen Pazarcık Belediye Aksu Sporda işleri yoluna sokma zorunluluğu görüldü ve eski ekipten isimlerin bazıları geri çağrıldı. Bunun meyvesini sonraki oynadığı her karşılaşmada gören Pazarcık Belediyesi Aksu Spor bu toparlanma ile önemli iki karşılaşmadan galip ayrılacaktı. Arsan Sümer Sporu 5-0 yenen Pazarcık Belediye Spor da golleri atan isimler 3 gol Ali’den gelirken diğer iki gol Ahmet ve Ömer’den geldi. Pazarcık Belediye Aksu Sporun kazandığı en önemli maç Ferhuş Karacasu Spor maçı idi. Ferhuş Karacasu Sporun kazanır gözüyle bakılan maçı alması seyircilerin de şaşırmasına neden olan karşılaşmaydı. Bir diğer şaşırtmayı Çağlayancerit Spor, Pazarcık Belediye Aksu Sporu yenerek yapıyordu. Maraşspor karşısında kazanan Pazarcık Belediye Aksu Spor ardından Maraşgücü Sporun sahaya çıkmıyor olması ile 6 puanı oluveriyordu 2 haftada. Maraşspor karşısında golleri atan Mustafa oluyordu. Ligin 8.haftasında Afşin Belediye Spor deplasmanına giden Pazarcık Belediye Aksu Spor evine eline boş dönüyordu. Ligin son haftası Pazarcık derbisiyle Pazarcık halkına seyir anlamında bol gollü bir karşılaşma izletmiş oluyordu. Maçı kazanan Pazarcık Belediye Aksu Spor olurken Pazarcık Kartalkaya Spor fırsatları değerlendirmeyerek kaybeden taraf oluyordu. Pazarcık Belediye Aksu Spor adına golleri Emrah,Mustafa,Cumali ve Osman attı. Ligde üst sıralara yükselme potansiyeli anlamında ikinci yarı için çalışmalarını sürdüren ekip 9 hafta sonunda 15 puan toplayarak ligde 5.sırada yer alıyor.

 

ÇAĞLAYANCERİT SPOR

ÇETİNGOZLAR HER AN HER ŞEY YAPABİLİR

Çağlayancerit ilçesi futbol anlamında seyirci anlamında güzel karşılaşmalara ev sahipliği yapan takımlardan biri. Çağlayancerit Spor futbol anlamında istikrarı bir türlü yakalayamamış olmasına rağmen lige kattığı renk dolayısıyla takdire şayan işler yapıyor. Örneğin lige başlarken düşer denen Çağlayancerit Spor maç kazanmaya başlıyor ve spor kamuoyunu şaşırtıyor. O nedenle her an her şey yapabilir ekip potansiyeli mevcut. Lige Arsan Sümer Spor yenilgisi ile başlayan Çağlayancerit Spor rakibinin iyi oyununa cevap veremeyince sahadan yenik ayrılan taraf oluyordu. Çağlayancerit Spor adına tek gol Uğur’dan geldi. Ligin ikinci haftasında toparlanmaya çalışan Çağlayancerit Spora fırsat vermeyen ekip Ferhuş Karacasu Spor oluyordu. 5-1 kazanan Ferhuş Karacasu Spor, Çağlayancerit Spora kırmızı sinyali yakıyordu. Çağlayancerit Spor adına tek gol Gökhan’dan geliyordu. 3.haftada puana kavuşan Çağlayancerit Spor Maraşgücü Sporun sahaya çıkmıyor olması ile puana kavuşuyordu. 4.haftada rakip Maraşspor’du. Kazanan taraf Maraş Spor oldu. Çıkışa geçilememesi Çağlayancerit Sporu yıldırmayarak çalışmalara devam etmesine sebep oldu. 3-1 kaybedilen karşılaşmada golün sahibi Cebrail’di. Beklenen çıkış gelmiş ve 5.haftadan sonra çıkışa geçen bir Çağlayancerit Spor vardı seyircinin önünde. İlk olarak 3-0 ile Pazarcık Belediye Aksu Spor, devamında 4-3 ile Afşin Belediye Spor,5-1 lik sonuç ile de Pazarcık Kartalkaya Spora karşı son üç haftada 12 gol atarak 9 puanı kapıyordu. Pazarcık Belediye Aksu Spor karşısında İlker, Selman ve Tuncay ile goller bulan Çağlayancerit Spor, Afşin Belediye Spor karşısında ise iki gol Cebrail’den birer gol ise Ali ve İlker’den geliyordu. Son karşılaşma ise Pazarcık Kartalkaya Spor idi. Çağlayancerit Spor adına golleri atanlar Tuncay, Hasan, İlker, Selman ve Cebrail idi. Seriyi Türkoğlu Belediye Spor bozuyordu. Karşılaşmayı 5-2 kazanan Türkoğlu hem çıkışı durduruyor hem de önemli bir puan alıyordu. Çağlayancerit Spor adına iki gol Tuncay ve Cebrail’den geldi. Çağlayancerit için ne yapacağı belli olmayan ekip dememizi haklı çıkaran konulardan birisi de son hafta lideri kendi evinde 2-0 ile geçmesiydi. Önemli bir puan alarak rakibinin de yenilmeme serisini bozuyordu. Çağlayancerit Spor ligde 9 karşılaşma da 15 puan toplarken kalesinde 19 gol görürken 22 golü de rakiplerinin filesine gönderdi. Gol yollarında ağırlıklı olarak Cebrail ve Tuncay var.

 

AFŞİN BELEDİYE SPOR

LİGE RENK KATAN EKİPLERDEN

Afşin Belediye Spor futbol anlamında Kahramanmaraş Futboluna renk katan ekiplerden biri. Ön plana futbol oynama ve oynatma düşüncesi nedeniyle futbol güzel tarafında olan bir takım görüntüsünü veriyor. Lige aslında iyi bir başlangıç yapamamış olan Afşin Belediye Spor ikinci yarı ne yapacağı merak edilen ekiplerden de birisi. İlk maçında Pazarcık Kartalkaya Spora 2-1 yenilen Afşin Belediye Spor lige puansız başlıyordu. Afşin Belediye Spor’un, Pazarcık Kartalkaya Spor karşısında tek golünü Mustafa atıyordu. Ligin ikinci haftasında rakip geçen yılın güçlü ekiplerinden Türkoğlu Belediye Spordu. Karşılaşma 2-2 beraberlik ile sonuçlanıyordu. Afşin Belediye Sporda golleri atan isimler Ali ve Recep idi. Ligin güçlü ekibi Anadolu Gençlik Spor karşısında fark yiyen Afşin Belediye Spor ’da tek gol Ali’den gelecekti. Ligin 4.haftasında ilk galibiyetini alan Afşin Belediye Spor alt sıralarda mücadele ettiği Arsan Sümer Spora karşı önemli bir galibiyet alıyordu. Maçın tek golü Ahmet’ten geliyordu. Bu galibiyet sonrası Afşin Belediye Spor için üç hafta puansız devam edecekti. Sırasıyla Ferhuş Karacasu Spor, Çağlayancerit Spor ve Maraş Spora kaybedilen puanlar nedeniyle düşüşe geçen sıralamada çıkış yolları aranmaya başlanacaktı. Rakiplerine karşı gollerde bulan ama kazanamayan Afşin Belediye Spor ‘da Ferhuş Karacasu Spora karşı goller Celil ve Ali, Çağlayancerit Spora karşı Melih ve Furkan, Maraş spora karşı Bekir ve Cebrail ile goller buldu. Ligin son iki haftasında puan toplamaya başlayan Afşin Belediye Spor için bu puanlar ikinci yarı öncesi olumlu görüşleri getirdi. Pazarcık Belediye Aksu Sporu 1-0 ile geçen Afşin Belediye Sporda golü atan isim Melih oluyordu. Son hafta Maraş gücünün maça çıkmaması nedeniyle 3 puan Afşin Belediye Spor hanesine yazılıyordu. 9 hafta sonunda 10 puan ile çokta iyi bir konuma olduğunu söylemeyeceğimiz Afşin Belediye Sporu ikinci yarı zor günler beklememesi adına çalışmalar yapılması elzem görünüyor.

 

ARSAN SÜMER SPOR

SÜMER’İN ASLANLARI LİGE KÖTÜ BAŞLADI

Geçen yıl 2.Amatör Kümeden bir üst lige çıkarak oynamaya alışık olduğu lige tekrar merhaba diyen Arsan Sümer Spor iyi bir merhaba diyemeyince sezona da kötü başlamış oldu. Ancak yarıladığı ligde yine her şey diğer takımlar gibi Arsan Sümer’in de elinde. Lige Çağlayancerit Spor galibiyeti ile başlanmış olsa da ilerleyen haftalarda başarı ivmesi yakalanamamış olması Arsan Sümer Sporu spor kamuoyunda düşecek takımlar olarak görülen ekiplerden oldu. Ligin ikinci karşılaşmasında Maraşspor’a 3-0, Pazarcık Aksu Spora 5-0,Afşin Belediye Spora 1-0 kaybedince puansız haftalar takıma yeni hoca arayışını da beraberinde getirdi. Bahri Solacak ile anlaşan Arsan Sümer’de kıpırdanma olmadı diyemeyiz ancak beklenildiği derecede bir çıkış da olmadı. Fakat ikinci devre gerçek bir gösterge olma mahiyetinde aslında. Pazarcık Kartalkaya beraberliği ile bir puan alarak diğer haftalar için umutlanan Arsan Sümer Spor’da tekrar bir yeniği serisine girildi. Türkoğlu  ve Anadolu Gençlik Spor yenilgileri tam moralleri bozmuşken Maraşgücü Spordan alınan üç puan ve sonrasında en son hafta Ferhuş Karacasu Spor’dan alınan bir puan ikinci yarı öncesinde moralleri düzeltti diyebiliriz. 9 hafta sonunda 8 puan toplayan Arsan Sümer Spor ya yükselme yönünde bir hareket gösterecek yada diğer alt sıralardaki ekiplerle mücadelesine devam edecek.

 

PAZARCIK KARTALKAYA SPOR

LİGDE KIRMIZI SİNYAL VEREN EKİP

Lige başlarken derlediği ekip ile bugünkü ekip arasında farklar olan Pazarcık Kartalkaya Sporda birçok oyuncu ile yollar ayrıldı. Geçen yıl gören yapan hocasının da ayrılması takımın rengini birden spor kamuoyunda değiştirdi. Başarıyı yakalayamamanın arka planında düzenin kurulamaması yatmaktadır. İkinci devre Pazarcık Kartalkaya Spor için çok çalışması gerektiğini gösteriyor. Ligin ilk iki haftasında kazanarak giren Pazarcık Kartalkaya Spor ‘da o günler o günde kaldı. Afşin Belediye Spor galibiyeti ile lige başlayan Pazarcık Kartalkaya Spor 2-1 kazandığı karşılaşmada gollerini Erkan ve İsa attı. İkinci haftada rakip Maraşgücü idi. Maçlara çıkmayan Maraşgücü Spor bu haftada Pazarcık Kartalkaya Spora 3 puan armağan ediyordu. Bu maç sonrasında 7 karşılaşmada sadece 1 puan alan Pazarcık Kartalkaya şaşkınlık yaratıyordu. Ligin 3.haftasında Türkoğlu Belediye Spora 1-0, 4.haftada Anadolu Gençlik Spora 6-2, 6.haftada Ferhuş Karacasu Spora 2-1, 7.Haftada Çağlayancerit Spora 5-1, Maraşspor’a 2-0, Pazarcık derbisinde en son hafta da Pazarcık Aksu Spora 4-3 kaybediyordu. Ligin 5.haftasında Arsan Sümer Spor ile 1-1 berabere kalan Pazarcık Kartalkaya Spor ligde 9 karşılaşmada 7 puan toplayarak ligde Maraş gücünü saymaz isek son sırada bulunuyor. İkinci yarıda ne yapacağı merakla beklenen Pazarcık Kartalkaya Spor önlem almaz ise olumlu bir şey söylemekte mümkün olmayacaktır. (DERLEYEN: İLKER YİYEN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI