BU BAYRAMDA ÇOCUKLAR DA TRAFİK POLİSİ
Reklam

BU BAYRAMDA ÇOCUKLAR DA TRAFİK POLİSİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde “Bu Bayram Bende Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında Kahramanmaraş'ta da uygulama yapıldı.

19 Ağustos 2018 - 16:00

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gaziantep, Adana, Kayseri cevre yolu uygulama noktalarında kampanya uygulamaya başlandı.

Trafik Ekipleri tarafından sürücüler “emniyet kemeri, hız, araç kullanırken cep telefonu kullanımı” konularında bilgilendirilirken, çocuklara da kırmızı düdük ve görev kartları dağıtıldı. Çocuklara  ailelerinin trafik hatalarını gördüklerinde anne, baba ve akrabalarını  uyarlamaları istendi.

Ayrıca düdüğünü alıp görevini yapan, Sosyal Medya üzerinden kampanyaya katılım sağlayıp, Twitter üzerinden “#hatalisurucuyekirmiziduduk” hashtagi ile  fotoğraf gönderip en fazla beğeni alan 100 çocuğabisiklet hediye edileceği belirtildi. Kurban bayramı süresince kampanyayla ilgili çalışmaların devam edeceğini ifade eden açıklama yapıldı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'de önceki gün Kayseri yolu üzerinde uygulama noktasını ziyaret ederek bilgilendirme çalışmasını katıldı. İl Emniyet Müdürü İnci, özellikle 9 günlük bayram tatilinde şehirler arası yolculuk yapacak vatandaşlardan dikkatli olmaları hususunda uyarırken, araç içerisindeki miniklerden de bir ricada bulundu. İnci, ''Bu bayram sizlerde trafik polisisiniz. Arka koltukta otururken, ön koltuktakiler kural ihlali yaparsa onları uyaralım'' dedi.

Trafik polisleri yolculuk yapan ailelere çikolata ve kolonya ikram ederken, çocuklara ise düdük ve tişört hediye edildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME