Bu fırsatı kaçırmayın
Reklam

Bu fırsatı kaçırmayın

SGK Kahramanmaraş İl Müdürü Harun Akbalaban son müracaat tarihi 31 Temmuz olan eski borçlara yönelik yapılandırma fırsatını vatandaşların kaçırmaması çağrısında bulundu. Şuana kadar 6 bin mükellefin müracaat ettiğini dile getiren İl Müdürü Ak balaban hafta sonu da kurumlarının açık olduğunu belirterek vatandaşların işlerini son güne bırakmamalarını istedi.

27 Temmuz 2018 - 13:24

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Harun Akbalaban borçlu mükelleflere çağrıda bulunarak bu büyük fırsatı kaçırmamalarını belirtti. Borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik kanunun duyurulması için geniş mecrada çalışma yaptıklarına da değinen İl Müdürü Akbalaban yapılandırmanın hangi borç türlerini ilgilendirdiğini detaylarıyla birlikte aktararak şöyle konuştu, “bu fırsatı borçlu mükelleflerimizin kaçırmamaları noktasında duyuru çalışmalarımızı hem merkezde hem de ilçelerimizde sürdürüyoruz. Biz vatandaşlarımızın bu imkânlardan faydalanmasını, emekliliği gelen günü dolan ama prim borcu olan insanlarında bundan faydalanarak, borçlarını daha az bir miktarla ödeyerek borçlarından kurtulmasını bir gelire kavuşması, sağlık hizmetine kavuşması için bunları yoğun bir şekilde duyurulmasını istiyoruz. İşverenlerinde teşviklerden yararlanması için borçlarının olmaması gerekiyor bunun için onları da yapılandırmaya davet ediyoruz. Eğer yapılandırmadan faydalanıp ilk taksitlerini yatırırlarsa hem borcu olmayan esnaf statüsünden yararlanacaklar hem de teşviklerden faydalanacaklar. Son gün 31 Temmuz. Yaklaşık on kişi piyasada işverenlerimizi ziyaret ediyor, işyerlerine bu yapılandırmayla ilgili tanıtım broşürleri bırakıyorlar. İçeriğin yoğun olduğu alışveriş merkezlerinde, Kapalı Çarşıda, Kıbrıs Meydanında, Trabzon Caddesinde, Azerbaycan bulvarında, Yeni Sanayide, Eski Sanayide, Terziler Sitesinde, en işlek caddelerde bu tanıtımlar iki gün boyunca yapılacak. Ve bir cumartesi pazar çalışacağız. Onları çay içmeye çağırıyoruz yol haritası çizelim önlerini açalım, bu imkânlardan yararlansınlar.” Dedi.

İl Müdürü Akbalalan ayrıca borçların peşin alınmasının yanı sıra 6,9,12 veya 18 eşit taksitle ödeme yapmalarının da mümkün olduğunu ifade ederek; “Taksitler her iki ayda bir ödenecektir. Belediyeler ile bunlara bağlı kuruluşların 144, İl Özel İdareleri ile bunların bağlı kuruluşların ve Spor Kulüplerinin 36 eşit taksitle ödeme yapmaları mümkündür. Son müracaat tarihi 31 Temmuz, ilk taksitin son ödeme günü ise 31 Ağustos 2018’dir.” Dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Yaşlı adamı evinde gasp eden zanlılardan biri daha yakalandı
Yaşlı adamı evinde gasp eden zanlılardan biri daha yakalandı
 Kahramanmaraş’ta çığ altında kalan vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı
Kahramanmaraş’ta çığ altında kalan vatandaşın cansız...