BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Reklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi, dün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un şehir dışında olması sebebiyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci’nin Başkanlığında toplandı.

11 Temmuz 2018 - 09:48


İlçe Belediye Başkanlarının büyük bir bölümünün de katılım sağladığı meclis toplantısının ilk oturumunda Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet dileyen Kahveci, kazazedelerin kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerinde bulundu. Bir önceki toplantının tutanak özetlerinin okunmasının ardından gündem dışı maddelerin gündeme alınmasına ilişkin yapılan oylama, oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 1. maddesinden 9. maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken; gündemin 10 ve 11. maddeleri Hukuk Komisyonuna havale edildi.


Gündemin 12. maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Hayat boyu öğrenme alanında yapılacak olan kurs ve eğitimlerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalanması ilgili teklifi Hukuk Komisyonu- Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi. Gündemin 13. maddesinde Emlâk ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Y. Gazipaşa Mahallesinde bulunan Kuzey Ring Yolu 3'üncü etap çalışmalarında düzenlenecek protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonu – İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 14. maddesinden 40. maddesine kadar olan teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilirken; Gündemin 41. maddesinde Emlâk ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Budaklı Mahallesi 124 ada 1369 parsel (Tam) ve ekli krokide koordinatları belirtilen 147 ada 4 parselde (B) ile gösterilen taşınmazın 231.903,40 metrekareli kısmına, Turizm Tesis alanı olarak yapımı ve işletilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemin 42. maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Sözleşmeli Personel Disiplin Yönergesi’ ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.


Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar görüşüldü. Raporların görüşülmesinin ardından meclis katılamayan meclis üyelerinin izinli sayılmalarına ilişkin teklif oybirliği ile kabul edildi. Meclis Başkanvekili Kahveci bir sonraki oturumun 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 14.00’te yapılacağını duyurarak oturuma ara verdi.

(HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR