ÇABUKEL: RAMAZAN AYININ AYRI BİR YERİ VAR
Reklam

ÇABUKEL: RAMAZAN AYININ AYRI BİR YERİ VAR

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çabukel, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çabukel, mesajında; Ramazan Ayının, diğer aylar arasında seçkin bir yeri olduğunu ifade etti.

16 Mayıs 2018 - 09:47

Ramazan Ayının Müslümanlar açısından çok önemli bir ay olduğunu, dile getiren İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Çabukel, Ramazan ayının diğer aylar arasında seçkin bir yeri olduğunu belirterek; “Çünkü kutsal kitabımız Kur’an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur’an da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen ‘Kadir Gecesi’ yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca insanın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu nedenle Ramazan ayı Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona on bir ayın sultanı denilmiştir” dedi.

Ramazan ayında oruç tumanın maddi ve manevi birçok faydasının olduğunu,  aktaran Çabukel, şöyle konuştu: “Oruçlu insan nefsinin aşırı isteklerine ve ihtiraslarına engel olur. Peygamberimiz; ‘Oruç sabrın yarısıdır’ buyurmuştur ve aynı zamanda; ’Sabır imanın yarısıdır.’ Hadisi şerifleriyle orucun, imanın dörtte biri olduğu belirtilmiştir. Zenginler oruç sayesinde fakir ve yoksulların durumunu daha iyi anlar. Böylece bireyler arasında yardımlaşma, acıma, şefkat ve merhamet duyguları gelişir.”

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çabukel, “Birlik beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Ramazan ayının buna vesile olmasını temenni eder, “Ramazan ayının şahsımız, ailemiz, milletimiz, bütün İslam alemi ve Hemşerilerime hayırlar getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...