ÇALIŞTAY VERİMLİ GEÇTİ!
Reklam

ÇALIŞTAY VERİMLİ GEÇTİ!

Kahramanmaraş'ı yeniden hayal etmek çerçevesinde düzenlenen çalıştaylara bir yenisi daha eklendi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımı ile Tarım'ın talep ve sorunları masaya yatırıldı.

08 Kasım 2018 - 17:26

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Milletvekilleri ile birlikte yaptığı çalışmalarla Sağlıktan Çevre Şehirciliğe, Kültürden Tarım'a bir çok alanda Kahramanmaraş'ta çalıştaylar düzenlenmesine öncülük ediyor.

Çeşitli alanlarda düzenlenen çalıştaylar ile Kahramanmaraş'ta Bakanlar, İş Adamları, ünlü isimler çalıştaylarda bir araya gelerek sektörlerin sorunlarını, taleplerini masaya yatırarak, çözüm ve gelişim yolları için adımlar atıyorlar.  

Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde düzenlenen Tarım Çalıştay'ına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, AK Partili İlçe Başkanları, ilgili kurum müdürleri ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Çalıştay sonrası basın mensupları ile bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, ''Ben göreve ilk geldiğimde 81 ili gezme hedefi koydum. Buraya ilk defa geliyorum. İnsanıyla ve toprağıyla çok güzel bir şehirdir'' dedi.

Pakdemirli, ''Biz burada bütün bürokratlarımızı alıyoruz. Birkaç gün öncesinden gelip şehrin problemlerini görüyorlar. Biz gelmeden birçoğunu çözüyoruz. Geldiğimizde ise şehre müjdelerimizle geliyoruz. Bu Vatandaş’a ve üreticiye yakın olmanın bir yoludur. Tabi bu sürekli sürdürülebilir bir durum değildir. Birçok problemin Ankara’ya varmadan yolda bize ulaşmadığını, çok ufak problemlerin genelde çözülebildiğini görüyoruz. İlerleyen zamanlar da bunla ilgili çalışmalarımızı göreceksiniz'' dedi.

Her şehri dolaştığında bütün sektör temsilcileri, üreticiler ve çiftçilerin çok memnun ayrıldığını Belirten Pakdemirli, ''Hemen çözebileceğimiz problemler ve yapısal problemler mevcut. iş planlarımızı anlattıkça, çözüm önerilerimizi anlattıkça bir ortak akılda buluşuyoruz. Bugün çok verimli bir çalıştay geçirdiğimizi düşünüyorum'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise yaptığı açıklamada, ''Ben sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl 30 ekim'de yine bir Tarım Çalıştay'ı gerçekleştirmiştik. Çalıştay'da sektörün talepleri, istekleri, sorunlarını almıştık. Bunların büyük oranda çözüldüğünü gördük. Talep ve sorunları sayın bakanımıza ilettik. Bakanımız bugün bütün genel müdür, bakan yardımcısı, bölge müdürleri hepsi ile geldi. Saha'da bütün sorunları dinledi'' dedi.

EXPO ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal, ''Biliyorsunuz bugün bir çalışmamız daha vardı. Sayın Bakanımız Kahramanmaraş'a bir müjde verdi. EXPO 2023 Kahramanmaraş'ta gerçekleşecek. Ayrıca Bakanımız Kahramanmaraş'a 10'a yakın müjde açıkladı. AK Parti Hükümetleri planlı ve sistematik bir şekilde halkın içinde halkın ihtiyaçlarını birinci elden alan ve çözen bir hükümet olarak yoluna devam ediyor.Bize diyorlar ki, 16 yılda 13 seçimi nasıl kazandınız? Ee işte böyle kazandık. Milletin emrinde ve hizmetinde bakanı ile genel başkan yardımcısı ile belediye başkanı ile milletin ta kendisi olarak çalışıyoruz.'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Seyir halindeki otomobil yandı
Seyir halindeki otomobil yandı