CHP’DE 15 EKİM’DE DELEGE SEÇİMİ SONA ERECEK!
Reklam

CHP’DE 15 EKİM’DE DELEGE SEÇİMİ SONA ERECEK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş il başkanı Esat Şengül, 10 Eylül tarihinde başlayan mahalle delege seçimlerinin 15 Ekim tarihi itibarıyla biteceğini söyledi.

12 Ekim 2017 - 09:29

Kahramanmaraş’ta alışılmışın dışında bir seçim çalışması yaptıklarını belirten Şengül: “ İlerleyen dönemlerde yapacağımız çalışmayla birlikte, üyelerimiz direkt olarak kendi başkanını, milletvekilini seçebilecek. Ve bu sayede üyelerimiz daha aktif olmuş olacak.”dedi.

“10 Bin Üye Direkt Kendi Başkanını Seçebilecek”

Yapılan delege seçimlerinde üyelerden olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Şengül şunları söyledi: “Haziran tarihi ile başlayan kongre takvimi, 10 Eylül itibarıyla mahalle delegeleriyle devam ediyor. Dolayısıyla mahallelerimizde ilçe binalarımızda ve şartların uygun olduğu yerlerde sandık koyularak, o mahalledeki üyelerimizin katılımıyla mahallenin, ilçe kongrelerinde oy kullanacak temsilcileri belirleniyor. Daha önce şehrimizde bu tarz seçim yapılmıyordu. Bunu gerçekleştirmiş olduk. Genel merkezimiz 2015 tarihinde milletvekillerini seçerken halkın önüne sandık koymuştu. Tüm üyelerin katılımıyla milletvekilleri sıralandı.  Şehrin farklı mahallelerinde yöneticilerin denetiminde seçimlerimiz devam ediyor. 15 Ekim itibarıyla delege seçimlerimiz sona erecek.  Bu tarz seçimlerde üyelerin fikrinin sorulması onları memnun ediyor. 2019 yılında 3 tane seçim öngörülüyor, dolayısıyla biz bu 3 seçime en iyi şekilde hazırlanabilmek adına bunun böyle yapılması gerektiğine inandık. Sonuçları da iyi geliyor. Üyelerimiz daha aktif olmuş oluyor. 10 bin üyemiz bu seçimde istediği kişiyi delege seçecek. Seçimlerimizi sağlıklı bir şekilde yürütüyoruz. Üyelerimizin az olduğu bölgelerde her şeye rağmen ilçe başkanımız oraya gidiyor. Kasım ayı itibarıyla ilçe kongreleri başlayacak. Sonrasında il kongresi ve kurultayımızı gerçekleştireceğiz.  Siyasi partilere kanuna uygun bir şekilde bir tüzük değişikliğine giderek, delegeli seçimini Cumhuriyet Halk Partisi kaldıracak. Üyelerimizi daha aktif hale getirmeyi düşünüyoruz. Bir il ve ilçe başkanını üye kendi seçebilecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vicdansız sürücü köpeğe çarpıp kaçtı
Vicdansız sürücü köpeğe çarpıp kaçtı
Tekirdağ'da 33 kilogram uyuşturucu yakalandı
Tekirdağ'da 33 kilogram uyuşturucu yakalandı