CHP’den ekonomi yol haritası
Reklam

CHP’den ekonomi yol haritası

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla iki gündür Kahramanmaraş’ta STK’larla görüşerek ekonomik krizden çıkış yolları başlığı altında 13 maddenin istişaresini yapan ve STK yöneticilerinin önerini alan 3 CHP Milletvekilinden oluşan heyet basın toplantısı düzenleyerek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

13 Eylül 2018 - 10:20

CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısında krizden çıkış yollarına dikkat çekildi. Toplantının açışını yapan CHP İl Başkanı Esat Şengül 2 gündür Kahramanmaraş’ta olan CHP İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Sevda Erden Kılıç, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ile CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç’la kentteki Sivil toplum kuruluşlarıyla, genel başkanları Kılıçdaroğlu’nun krizden çıkma yolunu içeren maddeler üzerinde istişare ettiklerini belirtti.

CHP Milletvekillerinin tüm Türkiye’deki STK’larla görüştüğünü belirten Kahramanmaraş Heyet Başkanı CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir: Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun krizden çıkış yollarını içeren maddelerini tek tek STK yöneticilerine açıkladığını, STK’ların da bu yaklaşıma olumlu baktıklarını belirtti. CHP İzmir Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Sevda Erden Kılıç da tüm milletvekili arkadaşlarının 81 ilde bu yönde çalıştığını hatırlatarak ekonomideki kötü gidişatın sebebini sadece bir rahibe bağlamanın yanlış olduğunu söyledi. Kılıç; “13 maddelik bir eylem önerimiz var. Bu önerilerimizi STK ile paylaştık. Ve onlardan fikir aldık. Ankara’ya döndüğümüzde bu fikirleri değerlendireceğiz.” Dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da 12 Eylül darbesinin yıl dönümü olduğun hatırlatarak darbecilerin yargılandığını, yapanların yanına kar kalmadığını söyledi. Kent gündemiyle ilgili de konuşan Öztunç, Aksu çayının kirliliği üzerinde durdu. Ak Partili milletvekillerinden bu işi ilgili fabrikalara ceza yazarak değil çözüm üreterek nehrin temizlenmesini istedi. Öztunç ayrıca Afşin’in Altunelma bölgesine yapılacak C Termik Santralini de eleştirerek; “Afşin, Altunelma’ya bir santral yapılmak isteniyor. Fakat halk buna karşıdır. Israrla santral kurmak istiyorlar. Bu politikalarından bir an önce vazgeçmelilerdir. Dünya yeni teknolojilerle elektrik üretiyor. Ülkemiz halen termik santrali ile uğraşıyor. Tarım arazilerini öldürüyorsunuz. Çiftçi perişan oluyor.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR