DULKADİR CAZİBE MERKEZİ UYDU KENT
Reklam

DULKADİR CAZİBE MERKEZİ UYDU KENT

Dulkadiroğlu Belediyesi öncülüğünde başlatılan Yeni Kent Toplu Konut projesinde yaklaşık 130 dönüm arazi üzerine 1332 konut ve 1500 metre kare iş yeri inşa edilecek. Dulkadiroğlu Yeni Kent Yapı Kooperatif Başkanı Sebuk Tekin Alparslan dün basın mensupları ile bir araya gelerek konut projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

11 Temmuz 2018 - 12:04 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 - 17:36

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine inşa edilen ve şehrin doğuya doğru gelişimine katkı sağlayacak Yeni Kent Toplu konut projesine 1296 daireye üye kaydı yapıldığı öğrenildi. Dulkadiroğlu Belediyesinin ilk toplu konut projesi olan bölgenin konut ihtiyacını da karşılayacağı belirtilirken, Yaklaşık iki aydan beri faaliyetlerini sürdüren şantiyenin 126 milyon bedeli olduğu ifade edildi.KAHRAMANMARAŞ'IN EN BÜYÜK ŞANTİYESİ

Kooperatif Başkanı Sebuk Tekin Alparslan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bu toplantı kooperatifimizin gidişatı ile ilgili ilk toplantımız. Kamuoyu ve üyelerimizi aydınlatmak adına sık sık bu toplantıları gerçekleştireceğiz. 130 dönüm arazi üzerine kurulu olan şantiyemiz, 1332 konuttan ve 1500 metre kare iş yeri olarak yapılamaktadır. Burada şu an günlük 8 daire üretiyoruz. Bunun altından lojistik sistemleri sağlayan elektrik mekanik sistemleriyle ilgili imalatlarımız devam ediyor. Duvar imalatları devam ediyor. İhale yapılan firmamız tarafından gerekli bağlantı yapıldı. Şu anda çok hızlı bir çalışmamız var'' dedi ve Kamunun yaptığı ihaleler açısından şu anda Kahramanmaraş’ın en büyük şantiyelerinden birisi olduğunu söyledi.

DAİRE FİYATLARI 85 İLE 130 BİN LİRA ARASINDA  

Başkan Alparslan, dairelerin brüt 140 metrekare, net olarak 121 metrekare olarak yapıldığını ve 85 bin ile 130 bin lira arasında daire fiyatlarının değiştiğini söyledi. Alparslan, ''Üyelerimizden toplanan peşinatlarla arsa alındı. Şu anda inşaat sürüyor. Devamı özel katılım bankaları üzerinden finanse edilecek. Özel katılım kuruluşlarından alınan şu andaki oranlarla rekor seviyesinden düşük. 0,95 gibi bir orandan bahsediyoruz. Türkiye şartlarında gayet güzel bir rakam. Şantiyemiz hızla devam ediyor'' dedi.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/15Obv_rdJvQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe> 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI
UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KAYGUSUZ DULKADİROĞLU’NA ADAY
KAYGUSUZ DULKADİROĞLU’NA ADAY