İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK MESAJI
Reklam

İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK MESAJI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında merakla beklenen seçimler sonuçlandı. Birlik ve Berberlik mesajlarının verildiği KMTSO’da 163 Meslek Komitesi ile 67 Meclis üyelerinin seçimi tamamlandı. Seçimde iş dünyası birlik ve beraberlik mesajı verdi.

16 Nisan 2018 - 13:06


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında hizmet binasında gerçekleşen seçime üyelerde yoğun ilgi gösterdi. 3 bin 645 üye odada 4 yıl süreyle görev alacak ekibi seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde Boya Kasar Sanayi Meslek Komitesinden oyunu kullanan KMTSO Meclis Bakanı Hanifi Öksüz, iş dünyasını temsil eden en büyük kurum olan KMTSO’nun meclis başkanlığını yaptığını hatırlatarak salona birlik ve beraberlik havasının hâkim olduğunu söyledi.

DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIKLTA İLK GÖREV ZABUN’UN

Enerji Meslek Komitesinde oyunu kullanan KMTSO Başkanı Serdar Zabun ise sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Kahramanmaraş’ın en güzel şekilde temsil edecek arkadaşlarının çıkması temennisinde bulunan Zabun Kahramanmaraş’a hizmet için herkesin el ele burada birlikte çalıştıklarını dile getirdi. Dönüşümlü başkanlık sistemiyle iki yıl sonra KMTSO Başkanlığına gelecek isim olan İşadamı Şahin Balcıoğlu da yaptığı konuşmada; “Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlık yarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktım ama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak, Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikte beraberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parça parça olacağımızı konuştuk.” Dedi.

ÖKSÜZ BAŞKAN, KURTUL BAŞKANVEKİLİ OLACAK

Oyunu kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ise Türkiye’nin belli alanlarda Türkiye’de öncü sektör olduğuna vurgu yaptı. Debgici; “Kahramanmaraş Türkiye’de de öncü bir şehir olacak. Marka şehir olacak. Amacımız bu. Bu ortamı sağlayan tüm kardeşlerimize oy veren tüm insanımıza çok teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde seçimler tamamlandı.” Dedi. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirlenmesinin ardından KMTSO ilk oturumunu önümüzdeki gülerde yapacak. Meclis Üyelerinin içerisinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilecek. Meclis Başkanlığına Hanifi Öksüz’ün devam etmesine kesin gözle bakılırken, Meclis Başkanvekilliğini ise İşadamı Kadir Kurtul’un seçilmesinin beklendiği öğrenildi. Bu arada Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek olan Serdar Zabun’un ise yönetim kurulu üyelerinin kim olacağı merak konusu oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...