İŞKUR ÖNÜNDE REKOR KUYRUK
Reklam

İŞKUR ÖNÜNDE REKOR KUYRUK

Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda 9 aylığına iş başı yapacak kişiler için merak edilen konuları Kahramanmaraş İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce, Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine anlattı.

14 Eylül 2018 - 16:49 - Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 17:05

Vatandaşlar Toplum Yararına Program kapsamında oluşturulan projede iş bulmak isteyen Kahramanmaraşlı vatandaşlar İŞKUR önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.


900 hademe, 317 güvenlik görevlisi olmak üzere 1217 işçi alımı için müracaatların başladığını ifade eden Yüce: “Aile ve sosyal politikalar bakanlığı iç işleri ve milli eğitim üçlü bir protokol düzenledi. Bu kapsamda Türkiye genelinde 60 bin okulların temizliği için temizlik elemanı, 20 binde güvenlik alımı yapılacak. Bunlar 9 ay boyunca iş başı yapacak ve asgari ücret ve sigortaları yatırılacak. Maaşları İŞKUR tarafından karşılanacak. İlimize 900 kişilik temizlik elemanı 317 güvenlik elemanı alınacak. Başvurular dün itibari ile başladı. Eylülün 18’inde son bulacak. Kurada ismi çıkan vatandaşlar 1 Ekim tarihinde iş başı yapacak” açıklamalarında bulundu.


İLÇELERE GÖRE ALINACAK TEMİZLİK PERSONELİ SAYISI

İlçelere göre alınacak temizlik personeli sayısı hakkında bilgi veren Yüce, “Onikişubat 315,Dulkadiroğlu 190, Elbistan 85, Afşin 60, Pazarcık 65, Türkoğlu 55, Göksun 40, Andırın 30, Çağlayancerit 25, Nurhak 15, Ekinözü 20 toplamda ise 900 eleman temizlik personeli olarak görev yapacak” açıklamalarında bulundu.

KURALAR İLÇELERDE NOTER HUZURUNDA ÇEKİLECEK

Okulların çevre düzenlenmesi,  temizliği ve güvenliği görevinde bulunmak isteyen vatandaşların 18 Eylüle kadar E-Devlet üzerinden başvuru yapabileceklerini belirten Yüce: “900 kişiyi ihtiyaca, nüfusa göre ilçe bazlı müracaatları alıyoruz. Ve ilçelerde noter huzurunda kuraları çekilecek” dedi.

İLÇELERE GÖRE KURA TARİHLERİ

İş başvurusunun kura sonuçları ilçelere göre değişiklik gösterdiğinin altını çizen Yüce: “Onikişubat, Afşin, Elbistan ve Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışacak vatandaşların kura çekimi 21.09.2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Dulkadiroğlu, Pazarcık, Nurhak ve Çağlayancerit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışacak vatandaşların kura çekimi ise 24.09.2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Türkoğlu ve Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışacak vatandaşların kura çekimi 25.09.2018 tarihinde gerçekleştirecek. Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışacak vatandaşların kura çekimi ise26.09,2018 tarihinde gerçekleşecek.

HABER-FOTO: MERT POLAT

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR