İstanbul, Tereyağlı Maraş Baklavasını Sevdi
Reklam

İstanbul, Tereyağlı Maraş Baklavasını Sevdi

İstanbul halkına Kahramanmaraş baklavasını sevdiren ve 1976 yılından bu yana özenle hazırladığı baklavalarda kenti temsil eden Etlioğlulları Baklavaları, Türkiye’nin gözde ilinde gözde lezzet oldu.

20 Kasım 2017 - 08:23

GÜNLÜK KAHRAMANMARAŞ’TAN GELİYOR

Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin saklı bahçesi olarak tanımlayan Etlioğlulları Baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Battal Gazi Etli, şunları söyledi: “Türkiye'nin saklı akçesi Kahramanmaraş doğa güzelliğinden sanatına, sanayisinden turizmine, hanedan mutfak kültüründen, tatlı ve dondurmasına, sarraflığın zanatkârlığına ülkemizin gözbebeği altın bir kenttir. Bu kentin insanı da doğası gereği şair ruhunda sanatkâr doğar ve yaşar. Kahramanmaraşlının elinin değdiği her iş mutlak bir sanat eserine dönüşür. Yaptığı her işe ruhunu verir, aşkını yansıtır. Tereyağlı Kahramanmaraş Baklavasını 1976 yılından bu yana İstanbulluların damak tadına hitab-ı aşk eden, tüm tatlı ve baklava çeşitlerinde olduğu gibi pasta ve börek çeşitlerinde de, sanatkâr ruhunu nakkaşın sim sırmayı işlemesi gibi lezzeti rayihasını damak tadına işleyen Etlioğulları Baklavaları'nın sahibi Battal Gazi Etli, gün geçtikçe şube sayısını artırmak yerine müşterimizi daha fazla nasıl memnun edebilirim düşüncesinde markasının köklü vede kalıcı olması için ar-ge çalışmaları yapıyor .İstanbul Sultangazi ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde 2 katlı modern imalathane de üretim yapıyor. Firma da çalışan personel ile birlikte tatlı, pasta ve börek yapımında kullanılan malzemelerin yüzde 80'ini günlük Kahramanmaraş'tan getiriliyor. İstanbul'da yaşayan hemşerilerimiz arasında tanışma, sosyal dayanışma ve kaynaşma köprüsü olabilmek adına Kahramanmaraş'ın gurbetteki sesi, sosyal medya kanalı 46 TV genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı başlattığı haber projesi kapsamında bu hafta tereyağlı #MaraşBaklavası'nı İstanbullulara sevdiren 41 yıllık köklü pastaneler zinciri Etlioğulları Baklavalarını ziyaret etti.

 

GLİKOZ VE TATLANDIRICI ASLA YOK

Önceki gün gerçekleşen ziyarette Etlioğlulları Baklavalarını imalathanesinde Ahır Dağı eteklerinde kekik, keven otuyla beslenen keçi - koyun-ineklerden elde edilen tereyağıyla yapılan baklava, su böreği ve butik pasta yapılışını kayda alan #46tv genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı'nın mikrofonuna konuşan Etlioğlulları Baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Battal Gazi Etli, "Biz ürünlerimizde tamamen doğal malzemeler kullanıyoruz. "Glikoz benzeri tatlandırıcı sağlığa yararlı olmayan hiç bir hammaddeyi kullanmıyoruz" diyerek şöyle devam etti: “Tereyağı, fıstık,peynir ve çalışan personellerimizi memleketimiz Kahramanmaraş'tan getiriyoruz. Ürünlerimizde asla fıstık görünümlü bezelye,soya benzeri malzemeler kullanmıyoruz.O tür malzemeler imalathanemizin kapısından dahi içeri girmez. Bizim baklava çeşitlerimizde kullanılan malzemeler en iyisidir. Fıstık muhtevalı tatlı çeşitlerimizde ki yeşilin canlılığı sizi büyüler. Yaş pasta çeşitlerimizde taze meyve ve çikolatanın en iyisini kullanıyoruz. Markamızın temeli 1976 yılında atıldı. 1983 yılından bu yana İstanbullulara tatlı yedirip tatlı konuşturuyoruz. Sultangazi de modern 2 katlı imalathanemizde yaptığımız ürün çeşitlerimizi öncelikle 500 Evler, Küçükköy ve Sultan Çiftliği şubelerimizle birlikte lüks zincir restoranların günlük ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Etlioğulları baklavaları olarak.”

 

"İSTANBUL'A KAHRAMANMARAŞ BAKLAVASINI SEVDİRDİK."

Ismarlama tatlı ve pasta satışı da yapıyoruz. Hemşerilerimize ve damak tadına düşken lezzet severlere etliogullari.com olarak özel tatlı üretiyoruz. Size bir tık kadar yakınız dedi.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...