İttifak haberi yanlış anlaşıldı
Reklam

İttifak haberi yanlış anlaşıldı

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ittifak ile ilgili paylaşımının yorum katılarak haberleştirilmesinin yanlış anlaşılmaya neden olduğu ortaya çıktı. Bugün Gazetesi haber merkezinin Akpınar’ın sosyal medya hesabından aldığı paylaşımını haber yazım teknikleri çerçevesinde haberleştirmesinin, paylaşımda verilen mesajın dışında olduğu belirlendi.

14 Aralık 2018 - 21:25


Bugün gazetesi haber merkezi MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın sosyal medya hesabından alıntı yaparak sütunlarına taşıdığı haberin yanlış anlaşılmasından dolayı bu haberi yayınlama zarureti ortaya çıkmıştır.

Kahramanmaraş il genelindeki ittifakla ilgili bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve partisinden ilçesine belediye başkan aday adaylığını düşünen isimlere hitaben ‘MHP Genel Merkezinden tarafımıza yansıyan böyle bir durum yoktur. MHP’de aday adaylık Başvuruları devam etmektedir’ şeklinde yaptığı paylaşımından alıntı yaparak muhabirimizin yaptığı ‘Dulkadiroğlu’nda İttifak Yok’ başlığı ile yapılan haberin sosyal medya paylaşımında verilen mesajın dışında olduğu gözlendi.

MHP’yi Kahramanmaraş’ta en iyi şekilde temsil eden, partisine ve liderine sadakatte en üst seviyede olan Akpınar’ın ittifak ile ilgili kesin bir dil kullanmamasına rağmen, haberde geçen net ve kesin ifadeleri düzeltiriz.

İşte Akpınar’ın sosyal medya hesabından ittifak ile ilgili paylaşımı; “Cumhur İttifakı kapsamında 30 Büyükşehir çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey arasında görüşmeler yapılmaktadır. Bu manada İlimiz genelinde Dulkadiroğlu’nda bir ittifak olacak söylentileri dolaşmaktadır. MHP Genel Merkezinden tarafımıza yansıyan böyle bir durum yoktur. MHP de Aday Adaylık Başvuruları devam etmektedir. MHP Genel Merkezinde böyle bir durum söz konusu olduğunda Kamuoyuna mutlaka bilgi verilecektir. Dulkadiroğlu ilçemizde ki partililerimizin yapılacak açıklamayı beklemesi doğru olandır. Biz teşkilat olarak seçimlere en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Kendi Adayımızla seçime girecek gibi çalışma yapıyoruz. Genel Merkezimizin kararı hangi noktada olursa buna uyarak seçim kampanyamızı yürüteceğiz.       Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI