İYİ PARTİ OLASI BİR ERKEN SEÇİME HAZIR!
Reklam

İYİ PARTİ OLASI BİR ERKEN SEÇİME HAZIR!

İYİ Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Dr. Faruk Atlı, geçtiğimiz süre zarfında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK); İYİ Parti’nin önümüzdeki seçimlere katılması için gerekli şartları taşımadığı yönündeki açıklamasını kafaları bulandırmak için yaptığını belirterek partisinin olası bir erken seçime hazır olduğunu söyledi.

11 Ocak 2018 - 09:45 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 10:08

Başkan Dr. Faruk Atlı, İlçe Başkanları ve İl Yönetimindeki bazı isimler ile beraber 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında dün Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’ni ziyaret etti. Gazetecilere bundan sonra demokratik bir ortamda bütün düşüncelerinizi rahatlıkça ifade edebileceği özgür bir ortam dileyen Atlı, YSK’nın açıklamalarına değindi. Atlı, “Böyle bir tartışma vardı. Bu seçim kurulunun yapmış olduğu bir açıklamaydı. Şöyle diyordu: Bir partinin seçime katılabilmesi için iki şart var. Ya sizin parlamentoda 20 milletvekili grubunuz olması gerekiyor ya da teşkilatlanmayı tamamlamanız gerekiyor. Teşkilatlanmayı tamamlamış olmanın da iki ayağı var. Bunların da birisi Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasında teşkilatlarını kurmuş olmanız gerekiyor. Yani Türkiye’yi baz alırsanız 41 ilde il teşkilatlarının üçte birini tamamlamış olmanız gerekiyor. Bir de kongrenizi yapmış olmanız gerekiyor. Biz, 12 Aralık itibari ile kongremizi yaptık.  Kongre yaptığımız için öyle bir şey kalmadı. Ayın 12’sinde de gerçekten söyledikleri gibi bizim teşkilatlanmamız tamamlanmamıştı. Söylenilen doğru ama kendisiyle alakalı olmayan bir şey.” Atlı siyasi partilerin seçimlere girebilmesi ile ilgili işleyen süreç hakkında şunları söyledi: “Yüksek Seçim Kurulu seçim zamanı yani hükümet seçim kararı aldığı zaman Yargıtay’a başvurur der ki Türkiye’de bulunan partiler içerisinde hangileri seçime girer? Onlara tamamlamış olan partileri hangisi diye sorar. O da söyler 17-18 tane parti seçime girecek durumdadır diye. O da ona göre basar. Yani bunlara karar vermek Seçim Kurulunun görevi değildir. Ayın 25 itibarı ile teşkilatlanmayı tamamladık. 59 ilde teşkilatlanmamız tamamlandı. Böylece biz artık 25 Haziran’dan sonra yapılacak olan bütün seçimlere katılabilecek durumdayız. Cumhurbaşkanımız söyledi biliyorsunuz seçimler normal zamanda yapılacak diye. Seçime katılamaz diye bir şey yok sadece kafaları bulandırmak için yapılan bir açıklamaydı.”

“POLİTİKAMIZ BÖLÜCÜ DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ!”

Genel politikalarının kimseyle kavga ve dövüş olmadığı bir sistem üzerine olduğunu ifade eden Başkan Faruk Atlı, şöyle konuştu: “Biz iyiyiz, İYİ Partiyiz. İYİ bir kadroyla ortaya çıktık. Niyetimiz de iyi kendimiz de iyiyiz. Türkiye’nin bölünmüşlüklerine insanları kucaklayıcı bir araya getirici birleştirici bir yapıya ihtiyaç var. Biz bunun yanındayız; çünkü Türkiye için en tehlikeli şeyin bölücülük olduğunu düşünüyoruz.  Maalesef yöneticilerimiz bunda hassasiyet göstermediler.  Biz tekrar bölünmüş gibi gösterilmeye çalışılan bu insanların aslında bölünecek insanlar olmadığını beraber olduklarını tekrar anlatacak ve bu birlikteliği sağlayacağız. Devletin sadece içinde değil dışında da bir sürü bölünmüşlükler görüyorsunuz. Çok değişken bir şey olduğunu görüyorsunuz. Bütün kurumlarda aşağı yukarı böyle; ama dış politika çok tehlikeli bir şey. Yani bugünden yarına Suriye politikanız değişirse çok ciddi sıkıntı ortaya çıkar. Yani birinci gün Esat’la can ciğer ikinci gün Esat’la düşman böyle bir dış politika olmaz tabi ki. Bu dış politikadaki olumsuzlukları ortadan kaldıracak tavır içerisinde olacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi kendine yeten nadir ülkelerden bir tanesi olduğunu ama şimdi çok eksikleri ve yanlışları bulunduğunu kaydeden Atlı, şunları söyledi: “Bunları düzeltmek amacıyla eğitimdeki karmaşanın önüne geçmek gerekiyor. Çünkü bizim genç beyinlerimizi geleceğimizi inşa eden insanları biz eğitimle yetiştirebiliyoruz ve bu eğitimde her gün kafa karışıklığı yaratabilecek şeyler müfredat değişikliği oluyor. Bir gün TEOG geliyor bir gün çoktan seçmeli. Bir gün bakıyorsun yazılı imtihan geliyor. Tuhaf tuhaf yoruma dayalı sorular oluyor bazen. Yani birçok kuruma işçi alırken ihaleler falan verilirken yandaşlık ön plana çıkıyor. Devlet memuru oluyorlar. Bu adaletsiz bir şey! Soruların falan çalınmasını hiç saymıyorum. FETÖ yaptı deyip kurtardılar onu. Ama onlar yaparken onlara bunları yapması için ortam sağlayan bu hükümetti. Sağlıkta da birçok sıkıntılar var. Bunların süratli bir şekilde revize edilmesi gerekiyor. Bunu da devleti bilen tanıyan geçmişte bizim iki tane önemli problemimiz var. PKK gibi FETÖ gibi bunlarla mücadele geçmişte etmiş bu manada tecrübesi olan devleti iyi bilen devlet kademelerinde yer almış iyi niyetli ve çok güzel bir teşkilatlanmayla kollara hâkim olabilecek bir yönetici olmalı. Sayın Meral Akşener’i biz bu manada uygun görüyoruz zaten.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELİF ANANIN OĞLU VEFAT ETTİ
ELİF ANANIN OĞLU VEFAT ETTİ
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRMA
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRMA