KAHRAMANMARAŞ DOĞA SPORLARI FESTİVALİNE KİLİTLENDİ
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

KAHRAMANMARAŞ DOĞA SPORLARI FESTİVALİNE KİLİTLENDİ

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ortak iş birliğiyle düzenlenen "Doğa Sporları Festivali" yapılacak.

12 Eylül 2017 - 12:02 - Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 12:45

Festivalle Klavuzlu Su sporlarının daha da yaygınlaşacağını ve su sporlarına ilginin artacağını düşündüklerini dile getiren Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, “İnsanlar farklılık, aykırılık arıyor ama doğayla da iç içe olmak istiyor. Biz de burayı doğa ile iç içe olunabilecek bir yer haline getirme gayretindeyiz. Bizler 7 gün 24 saat spora hizmet etmek adına kurumsal mahiyette tüm halkımızın tabiri caiz ise emrindeyiz.  Tüm gençlerimize ve ben spor yapabilir miyim diyen herkese de kapımız sonuna kadar açıktır, yönlendirmelerimiz de bu doğrultuda devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

İLK PROVA RAFTİNGLE!

Kahramanmaraş’ın tanıtımının yanı sıra, turizmine de ciddi katkılar sunacak olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak yapacağı "Doğa Sporları Festivali" öncesi Tarihi Taş Köprü den başlayarak Sır Barajı Havzası arasında ki güzergahta Rafting denemesi yapıldı. İlk prova sonrası açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, “Şehrimizin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortaklaşa düzenleyeceğimiz festivalimiz en kısa zamanda yapılacak. Buradaki zengin etkinliklerle dolu olan festivalimize ulusal ve uluslararası düzeyde isim yapmış sporcularda katılacaklar. Biliyorsunuz, Şehrimizin doğal güzelliğini, Barajlarını, toprağını, tabiatını tanıtmak amacıyla ciddi bir çaba içerisindeyiz. Özellikle Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç bey bu konuda yoğun bir çaba gösteriyor ve ciddi stratejiler belirliyor. Yapılan görüşmeler sonucu en son bu festivalin istanbul escort uygun olacağı kanısına varıldı ve böyle bir etkinlik tertip edildi. Bu etkinliği tanıtmak ve halka duyurmak amacıyla bir araya geldik ve bugün provasını yaptık. Bu organizasyona siz Basın Mensuplarımızın da ciddi katkılar sunacağınıza inanıyoruz. Kahramanmaraş’ın tüm güzelliklerini tanıtma yönündeki katkılarınızdan dolayı basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Festivalin duyurulması ve görkemli hale gelmesi için ciddi katkılarınız olacak. Etkinliğin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sunacağınız katkıdan dolayı şimdiden teşekkür ederim” dedi.

EN BÜYÜK İLGİ SU SPORLARINA!

Yaz Sporlarının da en büyük ilgiyi gören su sporları klavuzlu su sporları merkezinde eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. 12 Şubat ve Batıpark Yüzme havuzunda sadece Yüzme dersi verilen su sporlarında Yelken, Kano, kürek gibi özel dersler Klavuzlu Su Sporları Merkezinde veriliyor. Bir taraftan eğitim veren antrenörler bir taraftan da yeni kayıtlar almaya devam ediyor. Tesiste 80’e yakın sporcu uzman antrenörler tarafından eğitim görmeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ta bir ilk olan kano ve kürek sporu gerekli tesisleşmenin ardından aktif bir şekilde devam ediyor. Birçok branşta olimpik milli sporcular yetiştiren Kahramanmaraş bu tesislerde de milli takıma olimpik sporcular yetiştirecek. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün projeleri arasında yer alan tesis, Türkiye’nin merkeze en yakın kano ve kürek spor tesisi olma özelliği taşıyor. Geçen yıl itibari ile faaliyete geçen tesis klavuzlu barajı arka tarafında yer alıyor. Sporcular servisle tesise ulaşıyor.

FESTİVALİN YAPILACAĞI KLAVUZLU SU SPORLARI HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR

Menzelet Barajı'nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmetini sürdüren Kılavuzlu Su Sporları Merkezi'ni gezen yurt dışından ve şehir dışından gelen sporcular, bürokratlar su sporları merkezine hayran kaldıklarını ifade ediyorlar. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün üstün gayretleri ile Kılavuzlu Barajı Su Havzası üzerine kurulan ‘Su Sporları Merkezi' vatandaşların ilgi odağı oluyor. Gerek tabiat güzelliği, gerekse de işlevselliği ile Kahramanmaraş'ın  gözbebeği olan Kılavuzlu Su Sporları tesisi, Kahramanmaraş’a farklı bir hava yarattı. 2015 Ağustos ayında açılışı yapılarak hizmete başlayan ‘Su Sporları Merkezi'nin etrafında son yapılan çevre düzenlemesi ile birlikte daha da farklı bir görünüm kazandı. Kılavuzlu Barajı Su Havzası’na yapılan tesis şehre sosyal ve kültürel çok önemli katkılar sağlıyor. 4 bin metrekare alana kurulan tesis, önümüzdeki yıllarda şampiyonalara ev sahipliği yapacak. Doğa ile iç içe olan tesise, başka şehirlerden gelen protokol üyeleride ilgi gösteriyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün aktif çalışmalarıyla Kahramanmaraş’a kazandırılan Kılavuzlu Su Sporları Merkezi eğitimlerine de aralıksız bir şekilde devam ediyor. Kılavuzlu Barajı arka tarafında doğa ile iç içe olan su sporları merkezi şehrin farlı bir yüzünü yansıtıyor. Bu açıdan önemli bir yeri olan Klavuzlu Su Sporları Merkezi geleceğin olimpik sporcularını çıkarmak için çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor. Tesisleşme adına son yıllarda önemli atılımlarda bulunan Kahramanmaraş, Türkiye’de şehir merkezine en yakın su sporları merkezini kurarak adından sıkça söz ettirmişti. Kahramanmaraş son yıllarda yapılan yatırımlar ile ‘Spor Tesisi’ zengini oldu. Yapılan Spor Tesisleri ile son yıllarda büyük bir ivme kazanan Kahramanmaraş’a yeni tesisler kazandırılmaya devam edecek. 7’den, 70’e spor anlayışı ile hareket eden Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, spor tesislerini 7/24 vatandaşın hizmetine sunuyor. (HABER: İLKER YİYEN)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de parkta korkutan yangın
İzmir'de parkta korkutan yangın
AK Parti Çankırı Teşkilatı'na Şabanözü'nde büyük coşku
AK Parti Çankırı Teşkilatı'na Şabanözü'nde büyük...