KAHRAMANMARAŞ U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK!
Reklam

KAHRAMANMARAŞ U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK!

Kahramanmaraş’ında Grup merkezi olarak yer aldığı 2017- 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 24 takımın katılımıyla 4 Grup merkezinde oynanacak.

16 Mayıs 2018 - 09:59


2017 – 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. kademe maçları doğrultusunda 1. Kademede tur atlayan 24 takımın katılımıyla 6 takımlı Denizli, Zonguldak, Tokat Ve Kahramanmaraş illerinde 23 - 26 Mayıs 2018 tarihlerinde oynanacak. Karşılaşmalar sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayacak 4 takım finallere katılmaya hak kazanacak. Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2017 – 2018 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır. U19 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1999, 2000, 2001 ve 2002 doğumlu futbolcular oynayabilirler. 2003 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayamazlar. Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun olan profesyonel futbolcuları U19 müsabakalarında oynayamazlar. (Profesyonel ligden amatöre düşen kulüplerin sözleşmeleri devam eden profesyonel futbolcuları U19 müsabakalarında oynayabilirler.) Müsabakaların süresi 2 x 45 = 90 dakikadır. U19 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 3’dür.

 

KAHRAMANMARAŞ 6 TAKIMI KONUK EDECEK

Denizli, Zonguldak, Tokat Ve Kahramanmaraş illerinde 23 - 26 Mayıs 2018 tarihlerinde oynanacak olan U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş grubuna Mersin, Elazığ, Adana ve Diyarbakır illerine ait Kulüpler katılacak. Kahramanmaraş Grubuna Adana ilinden Yüksel Gençlikspor, Adana Gençlerbirliği ekipleri, Diyarbakır ilinden DSİ Spor, Alipaşaspor, Mersin ilinden Medcem Silifke Belediyespor, Elazığ ilinden Elazığ Yolspor katılacak.  

 

KATILIMCI TAKIMLARA KATKIPAYI 1.500 TL ÖDENECEK

İkinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.500 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 28 Eylül 2018 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır. Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payı ödenmeyecektir.

SÜTATÜ YAYINLANDI

Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2017- 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 23 - 26 Mayıs 2018 tarihlerinde oynanacak olan u19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe Statüsü yayınlandı.  2017-2018 Sezonu U14 Türkiye Amatör Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları doğrultusunda Kahramanmaraş grubuna Mersin, Elazığ, Adana ve Diyarbakır illerine ait Kulüpler katılacak. 6 takımın katılacağı Kahramanmaraş’ın da grup merkezi olarak bulunduğu 2017- 2018 sezonu U-19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları statüsü;

6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE

GRUP BİRİNCİSİNİN BELİRLENMESİ

Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.

 3 Takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü

 3 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2, 3 numaraları çekerler. 

1. GÜN                             2. GÜN                     3. GÜN

1 – 2                                  3 – 1                          2 – 3

 - Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.

 - Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.

- Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.

- Üç gün süresince tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanan 3 takımlı grup müsabakaları sonunda 2 veya 3 takım arasında puan eşitliği olduğu takdirde, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu takımlar arasında uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.

 6 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası

- Altı takımlı gruplarda üç gün süresince tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Final müsabakasının normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılacak olup uzatma süresinin de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile grup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış, müsabaka bitiminde oyunda olan oyuncular tarafından atılır.

GRUP MÜSABAKALARINDA PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN  BELİRLENMESİ:

Türkiye Şampiyonalarında tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 ve 4 takımlı grup müsabakalarında, takımların puanlarının eşitliği halinde derecelerin belirlenmesinde, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesinin uygulaması aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundadır.

 a)  3 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;

I-3 takımlı grupta puan eşitliği 2 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.

 Eşitlik 3.gün müsabaka oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadan hemen sonra uzatma yapılmaksızın penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır. Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardan biri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, kısa bir süre aranın ardından bu iki takıma penaltı atışları yaptırarak sonuca ulaşılır.

 II-3 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 3 takım arasında eleme usulü penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. Eşitlik 3.gün BAY olan takımı da ilgilendireceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. 3.gün müsabakasının bitiminde 3 takım arasında kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışı yaparak grup birincisi belirlenir.

 Tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 takımlı gruplarda penaltı atışları ister 3.gün oynanan müsabakanın takımları arasında yapılsın, ister BAY olan takım penaltı atışı yapsın, takımlar müsabaka hakemine kulüpte lisanslı olan ihraç cezası almayan futbolculardan 11 kişilik müsabaka isim listesi verir. (HABER: İLKER YİYEN)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...