KAHRAMANMARAŞLILAR SURİYE SINIRINA KOŞTU!
Reklam

KAHRAMANMARAŞLILAR SURİYE SINIRINA KOŞTU!

Kahramanmaraş Trafik Radar Kaza ve Yol Durumu Sayfası üzerinden organize olan yaklaşık 750 kişi, Zeytindalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla sınırda görev yapan askerlerin moral ve motivasyonunu yükseltmek için yaklaşık 200 araçlık konvoyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde sınırdaki askerleri ziyaret etti.

27 Şubat 2018 - 11:27 - Güncelleme: 27 Şubat 2018 - 15:09


KAZA YAPTILAR YİNE DE DURMADILAR!

Pazar günü sabah saatlerinde Kahramanmaraş Adliyesi önünden hareket eden vatandaşlar, polis nezaretinde konvoyla Hatay’a doğru yol aldı. Yanlarında kurbanlık hayvanlar, su tankeri, askeri üniforma götüren konvoy, Hataylılar tarafından yoğun ilgi gördü. Reyhanlı’ya giderken; aracın biri yoldan çıkarak şarampole savruldu. Yolda kaza yapmalarına rağmen yollarına devam eden konvoy, Mehmetçik'e sevgi gösterisinde bulundu.  Mehter marşları eşliğinde hareket eden araçlara Reyhanlı halkı alkışlarla destek verirken; gruptakiler ilçedeki harekât merkezi önüne gitti. Burada kalabalık adına bir grup Mehmetçiğin sonuna kadar yanında olduklarını belirttikten sonra hediyelerini sunmak üzere kabul ve sevk merkezine gitti.


MEHMETÇİĞİMİZİN YÜZÜ GÜLDÜ!

Sevk ve kabul merkezinde askerlere hediyelerini sunan yüzlerce vatandaş, askerlerle uzun süre sohbet ederek moral verdiler. Ev hanımları askerler için yaptıkları Maraş çöreği, börek ve yemekleri askerlere ikram etti. Türkiye’nin en müşkül zamanlarında büyük küçük desteklerini esirgemeyen Birteks Tekstil İşletme Sahibi İlhan Birsen, geçtiğimiz günlerde Kilis sınırındaki askerlere gönderdiği askeri üniforma yardımını Hatay Reyhanlı sınırındaki askerler için de yaptı. Murat Tarım İşletme Sahibi Murat Kara ise askerlerin su ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı olması için bir adet su tankeri ve hem askerlerimizin muzafferiyeti hem de şehitlerimiz için 1 adet büyükbaş 3 adet da küçükbaş kurbanlık hayvan hediye etti.++++

Kahramanmaraş Trafik Radar Kaza ve Yol Durumu Sayfası üzerinden organize olan yaklaşık 750 kişi, Zeytindalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla sınırda görev yapan askerlerin moral ve motivasyonunu yükseltmek için yaklaşık 200 araçlık konvoyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde sınırdaki askerleri ziyaret etti.

Sınır hattındaki askerleri ziyaret etkinliğinin organizatörlerinden Kahramanmaraş Trafik Radar Kaza ve Yol Durumu Sayfa Yöneticisi Celal Çürüttü ziyaretlerin devam edeceğini ifade ederek; “Şu an çok sevinçliyiz, gururluyuz. Askerimize moralimizi verdik. Allah’ın izniyle geri dönüyoruz. Getirdiğimiz hediyelerden çok bizim burada olmamızdan daha çok memnun oldular. İnşallah arayı soğutmadan, çok gecikmeden yine geleceğiz. Programımıza katılan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarına sağlık” dedi.Askerlerin muzaffer olmaları için 1 büyükbaş, 3 de küçükbaş kurbanlık hayvan ile su ihtiyaçlarını karşılamaları için su tankeri hediye eden Murat Tarım İşletme Sahibi Murat Kara ise şöyle konuştu: “Kahramanmaraş’tan askerlerimize su tankeri, 1 büyükbaş hayvan ve 3 küçükbaş kurbanlık hayvan getirdik. Askerimize moral ve motivasyon adına bu şekilde destek çıkmaya çalıştık. Burada kurbanlarımızı kestik. Dualarımızı yaptık. Bizler elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Tabi buna devletimizin ihtiyacı yok. Bunu çok iyi biliyoruz. Ama biz bir şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Bizim Türk milleti olarak her zaman için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımız da Kahramanmaraş’tan seslendiğinde sefer görev emri olanların hazır olmaları gerektiğini söylemişti. Benim sefer görev emrim var. Çağırsın anında cepheye gitmeye hazırım.”

Türkiye’nin en müşkül zamanlarında büyük küçük desteklerini esirgemeyen Birteks Tekstil İşletme Sahibi İlhan Birsen, geçtiğimiz günlerde Kilis sınırındaki askerlere gönderdiği askeri üniforma yardımını Hatay Reyhanlı’da sınırdaki askerler için de yaptı. Yaklaşık bin kişilik askeri üniforma, iç çamaşırı ve çorap gibi giyim yardımı yapan Birsen, “Askerimizin her zaman yanında olduğumu göstermek istedik. Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’taki konuşmasında Sefer Görev Emri olanlar hazır olsun, demişti. Biz de olası bir seferberlik halinde asker sayımızın artma ihtimalini göz önünde bulundurarak askeri üniforma gönderdik. Umarım Sefer Görev Emri olanların cepheye gitmesine gerek kalmadan askerimiz zaferle yurduna döner” şeklinde konuştu.Askerlerin moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla ilk defa bu kadar geniş çaplı yapılan ziyaretin ardından Kahramanmaraş konvoyu geri şehre döndü. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Küfretti diye kuzenini öldürdü
Küfretti diye kuzenini öldürdü
 15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama otomobil çarptı
15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama...