KAMEK meslek sahibi edindirmeye devam ediyor
Reklam

KAMEK meslek sahibi edindirmeye devam ediyor

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları tüm hızıyla devam ediyor.

17 Kasım 2017 - 09:00

Kahramanmaraş’ta Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu, Andırın’da faaliyet veren KAMEK kursları, Afşin ve Göksun ilçesinde de kurulum çalışmalarını tamamladı ve önümüzdeki günlerde kurslara başlanacak. Çağlayancerit, Pazarcık, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan İlçesinde de kurs vermek için çalışmalarına başlayan Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü kurs merkezi kurma çalışmalarını yürütüyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi, Özel İdare İş Merkezi  ve Şekerdere Kurs Merkezi’nde verilmekte olan kurslar bağlama, solidworks ,Ney, Türkçe, Halk Müziği ve Pastacı Çıraklığı, Adobe Photoshop kursları tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi’nde de Suriyeli’lere yönelik kurslar devam ederken, Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi’nde Tezhip Sanatı ve Ebru Sanatı Kursu için kayıtlar 24 Kasım’a kadar devam edecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde verilmekte olan kurslara 600 tanesi Suriyeli olmak üzere 4 bin 100 kursiyer müracaat etti ve çeşitli dallarda eğitim aldı. KAMEK bünyesinde verilen kursların sonunda kursiyerlere sertifikaları veriliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...