Kırsal, Dulkadiroğlu ile kalkınıyor
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Kırsal, Dulkadiroğlu ile kalkınıyor

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olarak ilan edilmesinin ardından kurulan Dulkadiroğlu Belediyesi Kırsala yatırım yapmaya devam ediyor.

13 Eylül 2017 - 12:32

Seçim vaatlerinde “şehir merkezinde ne varsa kırsalda da o olacak” sözünü veren Okay Yusuf Hacılı Mahallesine yaptığı sosyal tesisi eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’la birlikte açtı.

 Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ekibi ilçesinin kırsal mahallelerine yönelik modern çalışmalarına devam ediyor. Kırsal’daki yaşamı şehir merkezine eş değer haline getirmeyi hedefleyen Okay, Yusufhacılı Mahallesinde çok amaçlı salonu hizmete açtı.

BAŞKAN OKAY ÇAMURLU YOL BIRAKMIYOR

Açılışta bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı ve ekibini kutlayarak kırsaldaki mahallelerin eksiklerinin bir bir giderildiğini söyledi. Yusufhacılı Mahallesine yabancı olmadığını ve dedelerinin hemen üst bölgede bağ bahçe ve tarlası olduğunu hatırlatan Kaynak, 2002 yılında Ak Partinin il Başkanı olduğu dönemde bürosuna gelen köy muhtarlarının köy yollarından yakındığını belirtti. Kaynak Dulkadiroğlu Belediyesinin artık bütün yol hizmetlerini tamamlamış ve kırsal mahalleleri tozdan çamurdan kurtardığına dikkat çekerek “Bunun bir ileri adımı işte bu tesisler. Bu tür tesisler sadece bugüne değil yarınlarımıza da hizmet edecektir.” Dedi. Türkiye ve dünya gündemi hakkında da konuşan Kaynak Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Okay’a övgüler yağdırdı. Bu sosyal tesis bir taraftan çocuklara Kur’an kursu eğitimi, diğer taraftan taziye evi ve daha diğer taraftan da etüt merkezi olarak mahallelilerin kullanacağını dile getiren eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak  “Geldiğimiz nokta 3. Yıl ve bu 3 yılda sizlerle birlikte hangi büyük tehlikeleri göğüsledik biliyorsunuz. Geçen sene bu zamanlar biz 15 Temmuz hain darbesini konuşuyorduk ve yine geçen sene bu zaman biz Suriye’de askerimizin Fırat Kalkanı operasyonuna başladığını konuşuyorduk. Bakın değerli kardeşlerim öyle bir noktadayız ki bütün bu işleri Allaha hamdolsun devletimiz altından kalkarak yapıyor.” dedi.

NE SÖZ VERDİYSEK TUTUYORUZ

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da kırsal mahallelerin standartlarını yükseltme sözü verdiklerini hatırlatarak açılacak sosyal tesisin bunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Okay, “ seçim süreçlerinde söz verdiğimiz şehir merkezinde ne varsa kırsal mahallelerimizde de bunlar olacak dediğimiz tesislerimizden bir tanesi. Bu tesisimizin içerisinde yaklaşık 500 metrekare kapalı alan içerisinde muhtarlık ofisi, bayan erkek ayrı ayrı iki tane salon, bayan erkek ayrı ayrı iki tane yemekhane, iki mutfak, kütüphane,  gerektiğinde taziye evi olarak kullanılacak, gerektiğinde düğün salonu olarak kullanılacak, gerektiğinde kuran kursu olarak gerektiğinde etüt merkezi olarak kullanılacak.” Dedi

AÇILIŞINI YAPACAĞIMIZ 13 TESİSİMİZ DAHA VAR

Bu tesise benzer 13 tane daha tesisin olduğunu belirten Başkan Okay şöyle konuştu; “bu ayın içerisinde Dereli, bu ay sonunda Peynirdere’yi önümüzdeki ay içerisinde diğer tesislerimizi bitireceğiz. Yazı bölgesindeki Tevekkeli, Şerefoğlu tesislerimiz aynı şekilde Baydemirli, Başdervişli, Beşenli tesislerimiz ve aynı şekilde Bulanık ve Küçüknacar yapacağımız bir tesisimiz var. Aynı şekilde Ağabeyli ve Kemalli arasına ortak yapacağımız bir tesisimiz daha var. Bunları önümüzdeki 5-6 ay içerisinde açılışlarını yapıp vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. Emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.”

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve vatandaşlardan oluşan gurup yeni tesisi gezdi. Gezi sonrası Sosyal tesisin bahçesinde vatandaşlara yemek ilave edildi.

Meliha Küçükönder

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
E-5 karayolunda pompalı tüfekli magandalar sürücüyü darp etti
E-5 karayolunda pompalı tüfekli magandalar sürücüyü darp etti
Çalamadıkları motoru ateşe verdiler
Çalamadıkları motoru ateşe verdiler