MEHMET KALAY KIZ İMAM HATİP BADMİNTON KAHRAMANMARAŞ’I TEMSİL...
Reklam

MEHMET KALAY KIZ İMAM HATİP BADMİNTON KAHRAMANMARAŞ’I TEMSİL EDECEK

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı okul sporları genç kızlar Badminton İl Şampiyonasına Mehmet Kalay Kız İmam hatip Badminton takımı il şampiyonu oldu.

12 Ocak 2018 - 10:11

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Gençler(kız-erkek) Badminton İl birinciliği turnuvası 02-09 Ocak 2018 tarihlerinde Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen turnuva sonucunda derece elde eden okul takımlarının kupa, madalya ve başarı belgelerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilerek ödüllendirilmişti. Bu kapsamda İl Şampiyonu olan Mehmet Kalay Kız İmam hatip Badminton takımı 19-23 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı okul sporları genç kızlar Badminton Bölge Şampiyonasına katılacak. Kahramanmaraş İl Şampiyonu olarak Kahramanmaraş Temsil edecek olan Mehmet Kalay Kız İmam hatip Badminton takımını Okul Müdürü Mehmet Kalay tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

“KIZLARIMIZ İMAM HATİPLİ OLDUKLARINI HER YERDE GÖSTERİYORLAR”

Şampiyona hakkında Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e özel açıklamalarda bulanan Mehmet Kalay Kız İmam hatip Lisesi Okul Müdürü İsmail Direk, “Okulumuz Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu Lisesi her sene olduğu gibi şehrimizde ve ülkemizde liderliğine devam ediyor. Şükür kızlarım ellerinden geleni yapıyorlar. Okullunun ismini duyuruyorlar.  Her şeyde olduğu gibi sporda da öncü olduğumuzu gösteriyorlar. En son 02-09 Ocak 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirilen Badminton il Şampiyonu oldular. Mehmet Balkut Durmuşoğlu beden eğitimi öğretmenimin emekleri büyük kendilerini tebrik ediyorum, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

“ÖĞRENCİLERİMİZDE TABİ Kİ GAYRETLERİ UNUTULAMAZ”

Onlar bizim altın kızlarımız. İmam hatipli olduklarını her yerde gösteriyorlar diyen Direk, “İnşallah bundan sonra da gösterecekler. Yalnızca sporda değil ilimde de irfanda da ahlakta da üstünlüklerini gösteriyorlar. İnşallah göstermeye de devam edecekler. İmam hatiplilik farklı bir duygu bu sebeple altın kızlarımı tebrik ediyorum. Tabi her başarının arkasında da onların hocaları vardır. Mehmet Balkut Durmuşoğlu beden eğitimi öğretmenimi de tebrik ediyoruz. Bizim kızlarımız her yerde her zaman imam hatiplilik şuuruyla ahlaken en üst seviyede başkalarına örnek olacak şekilde insan hayatında lazım olan ve bizim hayatımızın bir parçası olan sporla da ilgileniyoruz ilgileniyorlar. Sağ olsunlar okulumuzu en iyi şekilde temsil ediyorlar.

“OKULUMUZ SPORUN HER BRANŞINDA YER ALIYOR”

Bundan önce hentbol da olsun cross da olsun judo da olsun boks da olsun atıcılıkta olsun bizim başarılarımız var bundan sonra da inşallah başarılarımız devam edecek diyen Okul Müdürü İsmail Direk, “Okulumuzun başarısı yalnızca sportik faaliyetlerde değil diğer faaliyetlerde de elhamdülillah başarılıyız. İşte kuran-ı kerim güzel okuma yarışmasından tutun da bilgi yarışmalarına kadar. Okulumuz öğretmenleriyle öğrencileriyle idareleriyle elhamdülillah güzel bir başarı gösteriyor. Çünkü biz diyoruz ki başarı bizim karakterimizdir. Başarı bizimle beraberdir ve imam hatipliler olarak başarmak zorundayız.  Bizim öğrencilerimizi tabi ki baştan itibaren hem hocaların da Allah razı olsun bu sağduyuluğu ve bu şuurla hareket ediyorlar. Seçtiğimiz öğrencilerimizde de bu özelliği arıyoruz. Ve ben hocalarıma hep şunu söyledim söylüyorum da benim için ahlak ön plandadır. Eğer birinci olacak bir öğrencim benim ahlaken zafiyeti varsa o öğrencimi ben birinci yaptırmam. Oraya çıkarmam. Çünkü bu kurumu temsil ediyor. Onun için de ahlaklı olması bizim için, kurumumuz için imam hatip için Maraş’ımız için ülkemiz için ahlaken en önde olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü biz Müslümanız. Müslüman başkasına her zaman örnek olmalıdır” dedi.

“BADMİNTONA OKULUMUZDA GAYET GÜZEL BİR İLGİ VAR”

Badminton spor’unun herkesin ifade ettiği gibi Tenis gibi zengin sporu olarak ifade edilemez ama salona ihtiyaç var, diyen Mehmet Kalay Kız İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Balkut Durmuşoğlu, “Badminton korktuğunuz gibi zengin sporu olarak ifade edilemez ama salona ihtiyaç var topu hafif olduğu için rüzgar da yön değiştiriyor. Son derece zevkli bir spor. Zeka gerektiren çabukluk gerektiren 8 ayrı tekniği aynı anda uygulamaya çalışılan bir branş arkadaşlarla da konuşuyoruz. İlk 2 ayda sorun olmazsa zevkli bir spor olduğu için öğrencilerimiz bırakamıyorlar. Özellikle kızlarımız için de uygun bir spor yani diğer ağır sporlar gibi değil. O açıdan da gayet iyi bir spor. Öğrencilere de tavsiye ediyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ DE ALT YAPIDAN HAZIR GELDİLER”

19-23 Ocak tarihleri arasında Büyük İhtimalle Gaziantep’e gideceğiz diyen Mehmet Kalay Kız İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Balkut Durmuşoğlu, “Bu vesileyle de ortaokuldaki öğretmenlerine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İl’de 11 takım vardı. Biz Tekstil Lisesi Sevim Şirikçi ile grupta karşılaştık. Yarı finallerde Atatürk Lisesi vardı. Atatürk Lisesi maça çıkmadı. Finallerde de tekrar tekstil lisesi ile karşılaştık. Öğrencilerimiz bu konuda çok tevazu göstermeyeceğim gayet iyilerdi rakipleri karşısında tartışmasız başardılar. Hepsini tebrik ediyorum emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Okul idaremiz müdür bey her konuda bize destek verdi. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah gruplarda da iyi bir sonuç almak için mücadele edeceğiz. Okulumuzu imam hatibi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yaşantımızla davranışlarımızla öğrencilerimizin başarılarını en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palyatif Bakım Merkezi yıldızlı otel konforunu aratmıyor
Palyatif Bakım Merkezi yıldızlı otel konforunu aratmıyor
Van'da kaçakçılık operasyonu
Van'da kaçakçılık operasyonu