Memleketin markasına saygısızlık
Reklam

Memleketin markasına saygısızlık

Tekstil ve Konfeksiyon alanında Türkiye’nin önde gelen şehri Kahramanmaraş’ta uluslararası marka çıkartarak kentin ismini dünyaya duyuran PİSERRO, tüm kreasyonlarını sergilediği mağazasının önünü bir türlü açamadı. Karayolları yetkililerinin ilgilenmediği yolla ilgili firmanın sahibi Ali Rıza Kısakürek isyan etti.

10 Ağustos 2018 - 10:49

Yıllar önce büyük çabalarla fabrikasını kuran ve bugün dünyanın 30 ülkesinde marka tescili yaptırarak Dünyaya adını duyuran Piserro, fabrika satış mağazası önünde ve karayolları sınırına giren arazinin bir türlü kamulaştırılamaması nedeniyle büyük sıkıntı çekiyor.

KENTİN MARKASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Konfeksiyon sektöründe Türkiye’nin önde gelen şehri Kahramanmaraş’ta PİSERRO’yu oluşturarak tüm dünyaya açan İşadamı Ali Rıza Kısakürek Karayolları yetkililerinin bir türlü ilgilenmediği yolla ilgili 10 yıldır mahkemenin sürdüğünü söyledi. Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine konuşan İşadamı Kısakürek; “fabrika satış mağazası önünde 100 metrekare bir alan var ve karayollarının sınırına giriyor. Girişimlerimiz sonucu karayolları burayı istimlak için çalışma başlattı. Konu hukuka taşındı, 10 yıldır çözülemedi. Karayolları avukatları bir türlü mahkemeye gelerek işi sonuca bağlayamadı. Bu marka benim değil, memleketin. Marka çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz sonra da markaya sahip çıkmıyoruz. Kahramanmaraş bu olmamalı” dedi.

MODA’NIN DA MERKEZİ YAPACAKTIK

Karayollarının görevindeki boşluğa isyan eden İşadamı Kısakürek 10 yıl önce açtığı fabrika satış mağazasında hayata geçireceği hayallerini 10 yıldır erteliyor. Kahramanmaraş’ın tekstil ve konfeksiyonda olduğu gibi Moda’da da Türkiye’nin önde gelen illeri arasına girdirmek için projeleri olan Kısakürek; “10 yıl önce büyük hayallerle bu mağazayı açtım. Moda’nın kalbinin attığı İtalya’daki gibi burayı moda merkezi haline getirecektim. Tüm kreasyonların sergilendiği yeni sitillerin çıktığı ürünleri burada defileler düzenleyerek tüm dünyaya açacaktım. Ama 100 metrekare alan buna engel oldu. 10 yıldır Karayolları 100 metrekare alanı istimlak etmek için uğraşıyor. Mahkeme devam ediyor ve kurumun avukatı bir kere davaya geldi ve bir daha gelmedi.


SİYASİLER BU SORUNLA İLGİLENECEK Mİ?

Bu marka kolay olmadı, bir markayı oluşturmak için çaba sarfedersiniz, maddi ve manevi fedekarlık gösterirsiniz, marka bir yere geldiği zaman şehir sahip çıkar, çünkü o marka şehirle özdeşleşir. Bizim markamızda Kahramanmaraş’la özdeşleşti. Türkiye’nin her bölgesi dışında dünyanın 30 ülkesinde marka tescilimiz ve mağazamız var. Üretim yeri olarak ise Kahramanmaraş’ı gösteriyoruz. Şehrimizin ismini dünyaya duyuruyoruz. Dünya markası 100 metrekare alanla baş edemiyor. Bu nasıl bir iştir, yöneticilerimizden şikayet etmiyoruz fakat markamıza yapılan saygısızlığın hesabını yetkililerden sormasını istiyoruz. Karayolları hukuk bürosu işin üzerine düştüğünde bu alanın çözüleceğine inanıyorum. Alanın kamulaştırılmasının çözümüyle de hayallerimizi faaliyete geçireceğiz” dedi.

İşadamı Kısakürek’in isyanına Kahramanmaraş’taki siyasilerin ilgilenip ilgilenmeyeceği merak konusu oldu.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • MERVE İNCE
  4 ay önce
  KAHRAMANMARAŞ MARKASI OLAN PİSERROYA SAHİP ÇIKILMIYOR. İNŞALLAH BUNDAN SONRA SAHİP ÇIKILIR.
 • MERVE İNCE
  4 ay önce
  GERÇEKTEN DE KAHRAMANMARAŞ \' IN MARKASI OLAN PİSERRO YA SAHİP ÇIKILMIYOR. İNŞALLAH BUNDAN SONRA SAHİP ÇIKILIR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Küfretti diye kuzenini öldürdü
Küfretti diye kuzenini öldürdü
 15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama otomobil çarptı
15 yıldır sağlık için her gün 20 kilometre yürüyen adama...