Milli duygularla gençlerimizi yetiştiriyoruz
Reklam

Milli duygularla gençlerimizi yetiştiriyoruz

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kayış, ocaklarının hedefinin Türk gençliğini milli ve manevi değerler noktasında yetiştirip Türk Milletine ve ülkesine hizmet ettirmek olduğunu belirtti.

12 Ocak 2018 - 09:46

10 Ocak çalışan gazeteciler gününü nedeniyle Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesini ziyaret eden Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış, Bugün çalışanlarının bu özel gününü tek tek kutlayarak başarılar diledi.

Ülkü ocaklarının faaliyetleriyle ilgili soruları da cevaplayan Kayış ülkü ocakları olarak asli vazifelerinin gençlik üzerinde projeler üretip, bu projelerin uygulamasını yapmak olduğunu dile getirdi. Kayış; “Tabi milli ve manevi değerleriyle donatılmış bir gençlik yetiştirerek bunu Türk milletinin hizmetine sunmak en asli vazifemizdir. Bugünde ülkü ocakları olarak en çokta zaten eğitim ve kültür alanındaki etkinliklerimizle tanınıyor ve biliniyoruz.” Dedi.

Ocaklarında haftalık eğitim seminerlerinin olduğunu ve bu eğitim seminerlerinde milli, dini, tarihi, ideolojik içerikli konular işlediklerini ifade eden Kayış bu eğitim seminerlerini verirken de gençleri orta öğretim ve üniversite olarak ayrı ayrı ele aldıklarını kaydetti.

Ülkü ocaklarına genç kuşaktan çok yoğun talep geldiğine de dikkat çeken Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış şöyle konuştu, “özellikle ocağımızda eğitime büyük önem veriyoruz. Yılın belli haftalarında belli günlerde kültürel etkinliklerimiz de oluyor. Şuan ise en büyük projemiz gençlerimizi madde bağımlılığından uzak tutmak için yaptığımız mücadeledir. Bunla alakalıda bugüne kadar Kahramanmaraş’ta el broşürü dağıttık, bilgilendirme toplantısı yaptık. Farkındalık oluşturma adına kısa film çalışması gerçekleştirdik. Bununla alakalı daha somut çalışmalar için ilerleyen tarihte bir komisyon projemizde var.

GENÇLERİ SPORA TEŞVİK EDİYORUZ.

Ülkü ocakları kutlu dergahımızdır bizim. Yani orda şu gün dahi ülkü ocaklarında yetişen genç şunu bilir ki, şehitlerin vebali gazilerin gözyaşı hala onların üzerinde çok büyük bir vebaldir. Ülkü ocaklarına gelen genç bu vebali sırtında hisseder. Bunun ağırlığıyla kendini yetiştirir. Ocakta yetişen bir Milliyetçi Hareket Partisinin çizgisinden ve prensiplerinden ödün vermez. Davamızın yazılımı Ülkü ocakları, işlemcisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Davamızın Kurucu Başkanı Merhum Alparslan Türkeş Başkanımız şunu söyler; ‘Milliyetçi Hareket Partisi dışında ülkücülük davasını gütmeye çalışanlar halt etmiştir’ ülkü ocaklarında yetişen gençlerimiz de bunu bildiği için MHP’nin dışında ülkücülüğün olmayacağını bilir.” HABER: YAŞAR ERİKLİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İttifak haberi yanlış anlaşıldı
İttifak haberi yanlış anlaşıldı
 Kahramanmaraş’ta 28 güvenlik korucusu için yemin töreni
Kahramanmaraş’ta 28 güvenlik korucusu için yemin töreni