NEFES ALDIRACAK!
Reklam

NEFES ALDIRACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında 10 milyon fidan toprakla buluştu.

07 Kasım 2018 - 11:55

Kahramanmaraş'ta ise Tömek mevkiine öğrenciler tarafından dikilen 5 bin adet fidan nefes aldıracak. Yeşili sevmenin ve doğayı korumanın öneminden bahsedilen etkinlikte, Kahramanmaraş’ın eşsiz coğrafyası ile yeşilliği konuşuldu.

10 MİLYON FİDAN DİKİLECEK

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’daki programa iştirakleriyle 81 ilde eş zamanlı olarak tüm orman bölge müdürlükleri tarafından belirlenen sahalara milli eğitim bakanlığı ve ortaokullarda yaklaşık 10 milyon öğrenci adına toplamda 10 milyon fidan dikilecektir” şeklinde konuştu.

YEMYEŞİL KAHRAMANMARAŞ YARATACAĞIZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Ahir Dağının şehrin hemen sırtındaki kısmını yemyeşil yapacağız. Şehrimizin hava ve yaşam kalitesi açısından hem de sağlık açısından Kahramanmaraş’ımızı en yaşanabilir il haline getireceğiz. Senin de dikili bir ağacın olsun kampanyasıyla vatandaşlarımızı da bu kampanyaya davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu.


ŞEHRİMİZE BÜYÜK KATMA DEĞER SAĞLAYACAKTIR

İlimizin en öncelikli faaliyeti yeşillendirme faaliyetidir diyen Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, “Öğrencilerimizin gözlerindeki ışıklardan yeşile ve doğaya karşı bir sevgi görüyorum. Çevresel değerlerin korunması modern toplumların olmazsa olmazıdır. Bu faaliyet şehrimize büyük katma değer sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...