ORMANLARI HIZLI MÜDAHALE KURTARIYOR!
Reklam

ORMANLARI HIZLI MÜDAHALE KURTARIYOR!

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü yangına ilk müdahale binası açılışını basın mensupları ve protokol katılımı ile gerçekleştirdi. Bina açılışı sonrasında ise Kapıçam Mesire alanında orman yangın tatbikatı düzenledi.

10 Ağustos 2018 - 11:00

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarıyla hem havadan hem de karadan teknolojinin son imkanlarını kullanarak mücadele ediyor. 520 işçi, 49 arazöz, 18 su tankeri, 29 ilk müdahale aracı, 8 dozer, 5 greyder ve 5 treylerin kara gücünden oluşan ekip oluşabilecek yangınlar için hazır bekletiliyor.


Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hazırlıklar sonrası orman yangınlarına nasıl müdahale edildiğini anlatan bir de tatbikat gerçekleştirdi. Orman yangını tatbikatı gerçeği aratmazken, helikopter içi dolu havuzdan su alarak yangını çıktığı bölgeye bıraktı. Karadan ise arazözler ve orman yangın işçileri yangına kısa sürede müdahale etti.


Tatbikata katılan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, ''Kahramanmaraş ağaçlandırılıyor ve bir ağacın ne kadar sürede büyüdüğünü görüyoruz belki bir ömürden daha fazla sürüyor. Maalesef dikkatsizlik ve kasti yapılan bazı yanlışlar çok büyük yanlışlara neden olabiliyor. Bunun da önüne geçmek adına OGM’nin tüm yurtta başlatmış olduğu koruyucu önlemler hat safhada. Bunu da hep birlikte yakından takip ediyoruz. 


Şükür ki şehrimizde bu yıl çok kayda değer bir yangın gerçekleşmedi'' dedi.


Yangına müdahale de kullanılan araç gereçler hakkında bilgiler veren Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, “Yangın olduğunda çok güçlü bir yer ve hava ekibimiz var. 520 işçi 59 adet arazöz, 18 adet su tankeri, 29 tane yangın söndürme ilk müdahale aracı, 8 adet dozer, 5 adet greyderimiz mevcut. Bununla birlikte iki adet yangın söndürme helikopteri ile yangınlara son teknoloji ile müdahale ediyoruz'' dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...