ÖZTUNÇ: HERKESİN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM!
Reklam

ÖZTUNÇ: HERKESİN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM!

Millet İttifakının Kahramanmaraş’tan çıkardığı tek milletvekili olan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, seçim meydanlarında söz verdiği gibi herkesin milletvekili olacağını söyledi.

27 Haziran 2018 - 11:02 - Güncelleme: 27 Haziran 2018 - 11:40

Öztunç, dün partililerin de katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Özel bir sinema salonunda yapılan basın toplantısında kendisine ve partisine teveccüh gösteren herkese ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Öztunç; herkesi kucaklayan uyumlu bir milletvekili olacağını söyledi. Öztunç, 27. Dönemde Kahramanmaraş’ta siyaset yapan milletvekillerinin de çıtayı yükseltmek durumunda kalacağını belirterek; “Umarım benim hızıma, benim çabama, çalışmama ve çalışkanlığıma diğer 7 milletvekili de ayak uydurur” dedi.


Son iki dönemin ardından CHP’nin ilk milletvekili olan Ali Öztunç, herkesin milletvekili olmak için gece gündüz çalışacağını belirterek; kendisinin dışında kalan 7 Kahramanmaraş milletvekilinin kendisine ayak uydurmakta zorlanacağını ifade etti.

Özellikle iktidar partisine nasıl milletvekili olunacağını ve bir milletvekilinin nasıl çalışacağını 27. Dönemde mecliste göstereceğini aktaran CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Bir kez daha söylüyorum: İnşallah bütün Kahramanmaraş’ın, herkesin milletvekilliğini yapacağız. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, herkesin Cumhurbaşkanı olacağım, diyordu. Biz de herkesin milletvekili olacağız, diyorduk. Bu dönemde söylediğimiz gibi milletvekilliği nasıl yapılır, milletvekili nasıl çalışmalı, onu göstereceğim” ifadelerine yer verdi.

Öztunç, “İki dönemden sonra Kahramanmaraş’tan Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1 milletvekili çıkarmamızda benim yüzde 1’lik payım vardır. Yüzde 99’luk pay, Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütlerinindir, Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş dostlarımızındır. Milletvekili çıkarmamızda; il örgütümüz, ilçe başkanlarımız, ilçe örgütlerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, geçmiş dönemde görev yapmış arkadaşlarımız, geçmiş dönem milletvekillerimiz, tek tek tüm vatandaşlarımız emek verdi. Belediye başkanımızı unutmayayım: Onun emeği de büyüktür. Hepimizin emeği vardır” dedi.

“HİÇBİR AYRIM YAPMAYACAĞIZ!”

İki dönemden sonra milletvekili olma onurunu ve gururunu yaşadığını aktaran Öztunç, şöyle konuştu: “Bu milletvekilliğini; Cumhuriyet Halk Partisi’ne kurulduğu günden bu yana, bu memlekette, Kahramanmaraş’ta, tüm ilçelerde emek vermiş, hakka yürümüş, bütün ağabeylerimize, bütün partililerimize Pazarcık’ın eski belediye başkanlarından Sevgili Memiş Özdal Ağabeyime, geçmiş dönemlerde emek vermiş bütün partililerimize adıyorum. Armağan ediyorum. Seçim bitti. Seçim sürecinde meydanlarda konuştuk, çalıştık, çabaladık. 580’nin üzerinde mahalleye bizzat kendim girdim, çıktım. İlçelerde çaba harcadık, çalıştık, emek verdik. Sağ olsun halkımız bize oy verdi. Verdikleri oyların bir gereği olarak da milletvekili seçildik. Ben, Kahramanmaraş’tan bize oy veren-vermeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Evet, Cumhuriyet Halk Partililer! Ben sizlerin milletvekiliyim; ama sadece sizlerin değil AK Partilinin de MHP’linin de HDP’linin de İYİ Partilinin de Saadet Partilinin de kısacası Kahramanmaraş’ta olan herkesin milletvekili olacağım. Hiçbir ayrım yapmayacağız. Kimseye; kimsin, necisin, hangi partilisin, diye sormayacağız, sormayacağım. Herkes, baş tacıdır. Kahramanmaraşlı olan her yurttaşım; oy versin, vermesin! Bizim baş tacımızdır. Biz de onlara hizmet etmekle görevliyiz. Bunu, bütün siyasi partilere de öneriyorum. Onların da öyle davranması gerektiğine inanıyorum. Seçim döneminde meydanlarda söylenen, seçim meydanlarında söylenen meydanlarda kalır. Biz, meydanlarda zaman zaman tartıştık. Belki ağzımızdan ağır laflar çıktı. Şimdiden sürç-ü lisan ettiysem affola! Bu noktada herkesten özür diliyorum. Eğer ki seçim meydanlarında kalbini kırdığım kardeşlerimiz varsa ben onlardan özür diliyorum. Bu hususta onların gönlünü almak için gerekirse ayaklarına kadar da giderim.”

“TELEFON NUMARAMI DEĞİŞTİRMEYECEĞİM!”

Herkesin ulaşabileceği bir milletvekili olmak için telefon numarasını değiştirmeyeceğini kaydeden Öztunç, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bir kez daha söylüyorum: İnşallah bütün Kahramanmaraş’ın, herkesin milletvekilliğini yapacağız. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, herkesin Cumhurbaşkanı olacağım, diyordu. Biz de herkesin milletvekili olacağız, diyorduk. Bu dönemde söylediğimiz gibi milletvekilliği nasıl yapılır, milletvekili nasıl çalışmalı, onu göstereceğim. Her daim aranızda olacağım. Ali Öztunç seçildi, Ankara’ya gitti-gelmedi, olamayacak! Haftanın iki günü ise iki günü burada olacağım. Üç günü ise üç günü burada olacağım. Dört günse dört gün! Meclis çalışmalarında Ankara’da, onun dışında burada memlekette olacağım. Halkımızla, vatandaşlarımızla iç içe olacağız. Herkesin sorununa eğileceğiz. Özellikle buradan söylüyorum: Köylerimizin ciddi sorunları var. Bunları meclis gündemine taşıyacağım. Bunların çözümü için elimden ne gelirse yapacağım. Telefon numaramı değiştirmeyeceğim. Telefon numaram aynı kalacak. Kim ararsa ona döneceğim. Herkese elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Bu seçim sürecinde 8 milletvekili adayıydık. Benim dışımda 7 arkadaşımız. 7 arkadaşımızın 7’si de büyük emek verdi. Huzurlarınızda 7 milletvekili adayımıza teşekkür ediyorum. Onları da alkışlıyorum.”

“UYUMLU BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”

Söz verdiği üzere uyumlu bir milletvekili olacağını bildiren Öztunç, şöyle devam etti: “Kavgadan yana olmayacağım. Memleket için en güzeli neyse bu güzeli kim öneriyorsa benim dışımda, başka partilerden de olsa onlara elimden gelen desteği vereceğim. Hiç kimseyle kavga etmeyeceğim. Ulusal politikada da gerekeni yapacağız. Ama Kahramanmaraş politikasında Kahramanmaraş’ın kazanması için eğer rakiplerim bir öneride bulunuyorsa onların da peşinde gideceğim. Kahramanmaraş’ın büyümesi için Kahramanmaraş’ın daha da ileriye gitmesi için uyumlu bir politika izleyeceğiz. Ben 6’sı Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 12i MHP’den olmak üzere seçilen 7 milletvekiline de başarılar diliyorum. Benim anlayışım belli eğer onların da anlayışı oysa onlar da memleket için çalışmak istiyorsa uzattığımız eli tutarlar. Ve memlekete birlikte hizmet ederiz. Ama benim uzattığım bu eli tutmazlarsa da kendileri bilir. Takdir kendilerinindir. Sadece şunu bilsinler: Bu şehirde siyaset yapan milletvekillerinde çıta yükselecek. Umarım benim hızıma, benim çabama, çalışmama ve çalışkanlığıma diğer 7 milletvekili de ayak uydurur.” Son olarak basın mensuplarına teşekkür eden Öztunç, şu ifadelere yer verdi: “Son olarak bu seçim kampanyasında beni hiç yalnız bırakmayan çok değerli gazeteci arkadaşlarıma, değerli gazeteci dostlarıma, medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun! Sesimiz oldunuz. Bizim sesimizi Maraş’a duyurdunuz. Bir kez daha gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve başta İl Başkanımız Esat Şengül olmak üzere tüm il örgütümüze, ilçe örgütümüze, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ey Cumhuriyet Halk Partili dostlarım! Sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu onur, bu gurur benim değil sizindir.”


ŞENGÜL: KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN!

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, 24 Haziran seçimlerinde kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Biz, geçtiğimiz dönem; 1 Kasım 2015 seçimlerinde 500 civarında bir oy ile seçimi kaybettiğimizde kalbimiz çok acımıştı. Ama Allah’a şükürler olsun ki biz, o bir milletvekilini şimdi çıkardık. Başta yöneticilerimiz olmak üzere İl yönetim Kurulu Üyelerimi, tüm ilçelerdeki İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimi, Gençlik Kollarımı, Kadın Kollarımı can-ı yürekten kutluyorum. Yine partimize gelse de gelmese de uzaktan gönlünü bize veren insanları kutluyorum. Ancak bir şeyi daha belirtmek istiyorum: Bir milletvekili çıkardık; ama biz bunun kutlamasını yapmak için toplanmadık. Milletvekilimiz, basın toplantısı yaptığı için kutladık. Yoksa ülkenin geldiği durum itibariyle yeni bir döneme girildi. Bir, Başkanlık sistemine geçildi. Bu yönüyle içinizin ezildiğini biliyorum. Tek tesellinizin Sayın Ali Öztunç olduğunu da biliyorum. Bu anlamda ben hiçbir vatandaşımızın, hiçbir partilimizin, hiçbir yöneticimizin asla umutsuz olmasını istemiyorum. Yok, öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma! Aynı gökyüzü altında bir direniştir; yaşamak. Umut, belki de gelecek sayfadadır. Her ne kadar hayattan bıksan da darbe yesen de hayatına bir gün öyle biri gelecek ki; sana geçmişi unutturup yeniden hayata bağlayacaktır. Sen rahat ol Sayın İnce! Sen elinden geleni yap. Gerisini zamana ve Allah’a bırak. Unutma! Kalbi güzel insan her zaman kazanır. Umutlarımızı yeşerten güzel insan Muharrem İnce, seni sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...