Rektör bey o koltuk çok mu tatlı?
Reklam

Rektör bey o koltuk çok mu tatlı?

Hocam Allah Rızası için artık bir kenarda durun.

09 Ekim 2017 - 11:26

Sütçü İmam Üniversitesine gelen tüm rektörleri ve icraatlarını yakından takip ediyorum. Takdir ettiğim isimlerde olmuştur, tenkit ettiklerimde.

Benim şansınızla, kişilik yapınızla ilgili en küçük bir söz söylemeye dilim varmaz haddim de değildir. Ben yöneticiliğinize, memlekete verdiğiniz zarar ve yarara bakarım.

Benim penceremden yarardan kat be kat zarar veriyorsunuz.

Üniversitede neredeyse başarılı akademisyen kalmadı. Bu memlekete vefa borcu olup, bu borcunu ödemeye çalışan, memlekete karşı sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan başarılı akademisyenlerimize kulp taktığınız yeter artık. Kimsenin yerinizde gözü yok, başarılarından dolayı ön plana çıkmak isteyenlerin artık önünü kesmeyin.

Üniversite, başarılı akademisyenlerle başarısını geleceğe taşır, Türkiye’de hatta dünyada bu akademik başarılarla adından söz ettirir. Oysa son yıllarda sizin gelmenizle geriye giden başarılar yerine hep personelle uğraşma ve bazı ihalelerdeki usulsüzlüklerle anılıyor.

Sizin isminiz mi daha büyük, başarı için gelip de küçük dünyanızdan çıkamadığınız için başarısız olduğunuz Üniversitenin ismi mi? Hangisi daha büyükse o orada kalsın, diğeri gitsin…

Aslında bu cümleleri daha önce de yazmıştım. Ama bu saatten sonra bunun bir öneminin kaldığını düşünmüyorum.  Çok zamanınızın kalmadığını da biliyorum. Onun için üniversiteye ve bu memlekete en büyük iyiliğiniz istifa etmeniz olacaktır.

Uygulamalarınızdan, ihaledeki usulsüzlük iddialarından, ‘ben ne yaparsam doğru yaparım’ inatçılığınızdan, başarılı personele kulp takma girişiminizden, 3 gün süren YÖK denetleme kurulunun denetimlerindeki karşılaştığı şok bilgi ve belgelerden söz etmeyeceğim.

Dar bir ekiple yola çıktınız, onlar da sizin uygulamalarınızdaki yanlışlıkları gördü önce biri sonra diğer rektör yardımcınız istifa etti. Yola çıktığınız ekibi bile ikna edememişken üniversiteye ne kattınız.

Son olarak bir ara Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Başhekimlik yapan ve gittiği Konya’dan KSÜ’ye aldığınız Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ile çok yakınlaştınız. Ne oldu da dekanlık dışındaki tüm görevlerinden adamı azlettirdiniz. Fetöyle mücadele komisyon başkanlığı verdiğiniz Bekerecioğlu ile kafa kafaya verip hangi suçsuz akademisyenleri fetöcülükle suçlamaya çalıştınız. Bugün hangi işte karşı karşıya geldiniz de Bekerecioğlu’nun görevlerini aldınız.

Rektörle içtiği su ayrı gitmeyen Bekerecioğlu acaba bir gün kafa kafaya verip yapılan haksız uygulamaları anlatabilecek mi? Siz gideceksiniz Bekerecioğlu kalacak, inşallah Bekerecioğlu’da haksız uygulamalara imza atmamıştır. Bekerecioğlu kalacak diyorum, son günlerdeki Sağlık Müdürlüğü dedikodusu hayalden öte değildir.

Yazımı kısa yazacağım, o koltuk bu kadar tatlı olmamalı, siz üniversitenin başına memlekete ve üniversiteye katkı yapmak için geldiniz. Fakat geldiğiniz günden beri keyfi uygulamalarla bunu başaramadınız. Amaç hizmet etmekse, bunu geniş bir yapıya büründürüp başaramadınız. Onun için bence o görevden istifa edin ki; üniversite bir kendine gelsin, toparlayıcı bir isim gelsin.

Yoksa çok geç kalacağız ve üniversiteyi bir daha toparlayamayacağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PKK sığınağında yaşam malzemesi ele geçirildi
PKK sığınağında yaşam malzemesi ele geçirildi
FETÖ'den aranan emniyet müdür yardımcısı tutuklandı
FETÖ'den aranan emniyet müdür yardımcısı tutuklandı