Sapığı uzaklarda aramayın
Reklam

Sapığı uzaklarda aramayın

Cinsel suçlar üzerine alanında çalışma yapan tek Uzman Sosyolog Şükrü Bilgiç uyardı: “Sapığı uzaklarda aramayın! O yakınlarda bir yerde.” Bilgiç ayrıca cinsel istismarın sebepleri ve koruma yöntemleri ile ilgili bililerde vererek çocuğu cinsel suçtan korumanın yolu sapığı tanımaktan değil, çocuğu tanımaktan geçeceğini söyledi.

09 Temmuz 2018 - 10:58 - Güncelleme: 09 Temmuz 2018 - 11:25

Cinsel Suçlar üzerine alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’de tek uzman Sosyolog olan Şükrü Bilgiç konu üzerine geniş bir araştırma yaparak kitap yazdı. Kitabında cinsel suçlarla ve istismarlarla ilgili tüm konuları detayıyla ele alan Sosyolog Bilgiç cinsel istismarların sebeplerini ve koruma yöntemlerini Bugün Gazetesine anlattı. Cinsel istismarın her hangi bir suç olmadığını beraberinde iftira ve cinayetler barındıran, önceden tasarlanan büyük bir düzen olduğuna vurgu yapan Bilgiç; bu tür köklü sorunların doğru yöntemlerle de çözülebileceğini söyledi.

Son yıllarda artan cinsel suç oranının nedenleri arasında birçok varsayım ileri sürüldüğünü hatırlatan Sosyolog Bilgiç tüm bu varsayımların tartışılmasından ziyaret asıl varsayımın ise bu suçların iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması konusunda nasıl bir yol izleneceği olması gerektiğini belirtti. 

Bilgiç; “İnsanlığın ortak tarihi tecrübesinden faydalanmadan, ani duygusal tepkilerle çıkarılacak yasaların getirdiği yeni cezaların telafisi mümkün olmayabilir. Unutulmamalıdır ki cinsel suç herhangi bir suç değildir. Beraberinde yalan, iftira ve cinayetler barındıran ve önceden tasarlanan büyük düzendir. “ dedi.

 

İçinde yaşadığımız modern çağda cinsellik, mahremiyetini korumakla birlikte daha fazla tartışılmış ve görünürlük kazandığına dikkat çeken Sosyolog Şükrü Bilgiç şöyle konuştu; “Bununla birlikte mahalle baskısı nedeniyle cinsel dürtünün toplumsal görünürlüğünü kontrol altına alırken, bireysel yaşantılarda bu kontrol devre dışı kalmıştır. Bu husus yasal olmasa da uygulamada bireysel özgürlükler kapsamına alınmıştır. Bunun en somut göstergesi, basın, medya ve internetin de etkisi ile evlenme öncesi ilk cinsel deneyim yaşı hızla aşağıya çekilmiş ve nikâhsız birliktelikler çoğalmıştır. Buna bağlı olarak da sapkınlık çeşitleri her geçen gün artmıştır. Cinsel sapkınlıklar her an birçok toplum kesimi tarafından yaşanır olmuştur. Cinsel sapkınlıklara bağlı olarak birçok yeni fiziksel ve ruhsal hastalıklar türemeye başlamıştır.

Bir hastalık ve bağımlılık çeşidi olarak kabul görülmeye başlanan cinsel sapkınlığı tedavi etmek için klinikler kurulmaya başlanmıştır. Kurulan kliniklerin birçoğu sadece pozitivist anlayışla hareket ettiği için köklü çözümler üretilmekte yetersiz kalınmıştır.”

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR