ŞEHİT AİLELERİ KAHRAMANMARAŞ’TA BULUŞTU!
Reklam

ŞEHİT AİLELERİ KAHRAMANMARAŞ’TA BULUŞTU!

ŞEHİT AİLELERİ KAHRAMANMARAŞ’TA BULUŞTU!Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin Kahramanmaraş ve Adana Şubelerinin ortak düzenlediği bir programla Adana’da yaşayan yaklaşık 100 kişilik şehit ailesi, gazi ve yakınları kültür ve tarih gezisi için Kahramanmaraş’a geldi.

16 Nisan 2018 - 10:08

Kahramanmaraş’taki ilk durakları Panorama müzesi olan şehit yakınları ve gazilerin ikinci durağı Kahramanmaraş Şehitliği oldu. Çocuk, genç ve yaşlı yaklaşık kişilik kafile şehitlikte bir süre dua ettikten sonra Kahramanmaraş’ı gezdi. Şehit aileleri, gazi ve yakınlarını Kahramanmaraş’ta ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanımız Sayın Muhammet Çetin ve üyeleriyle beraber şehit ailelerimiz, gazi ve gazi ailelerimizle beraber bugün


Kahramanmaraş’a bir ziyarette bulundular. Daha önce görüştüğümüzde şehrimizi gezmek istediklerini belirttiler. Biz de böyle bir ziyaretten son derece memnun olacağımızı ve kendilerinin başımızın üstünde yerleri olduğunu söyledik. Bu çerçevede tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. Karaman, şöyle konuştu: “Türkiye’nin her hangi bir yerinden herhangi bir köşesinden, bir dağ köyünde veya şehir merkezinde olup da tek davaları, ortak paydaları vatan olan, canlarını bu ülkenin, bayrağın var olabilmesi için akıtan değerli şehit ailelerimizi, Adana’dan gelen değerli şehit ailelerimizi ve gazilerimizi burada ağırlamaktan onur duyduk. Mutlu olduk. Bundan sonra yine şehrimizin birkaç yerini değerli misafirlerimize gezdireceğiz. Bu vesileyle ben Adana Şube Başkanımız Muhammet Çetin ve buraya kadar gelip misafirimiz olan şehit ailelerimize ve gazilerimize çok teşekkür ediyoruz.”


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Muhammet Çetin, ise Kahramanmaraş’ı çok beğendiklerini belirterek şu değerlendirmelerde bulundu: “Biz şehit ve gazi çocuklarımız için kültür ve tarih gezisi düzenliyoruz. Bu gezilerden Adana’da birkaç tane yaptık. Sonra Kahramanmaraş ilimize gelmek istedik. Buradaki Şube Başkanımız Yunus Bey ile irtibata geçtik. Sağ olsun o da bizi kırmadı. Burada çok güzel bir organizasyon hazırlamış. Bu organizasyonda emeği geçen Şube Başkanım başta olmak üzere belediye başkanlarımıza buradaki dernek yöneticilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Buraya yaklaşık 100 kişiden oluşan şehit ailemizi, çocuklarımızı getirdik. Burada kardeşlerimizle beraber olmak güzel bir duygu! Güzel bir program oldu. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...