Reklam

TARIM ŞEHRİ

Bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen, Kahramanmaraş Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, Kahramanmaraş Fuar Merkezinde törenle açıldı. Fuarda birbirinden çeşitli ürünler sergilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

02 Kasım 2018 - 10:56

Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen fuarda Kahramanmaraş’ın verimli topraklara sahip olduğunun ve Türkiye’nin en önemli tarım şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekildi.


ÇİFTÇİLERİMİZ YENİ TEKNOLOJİYLE BULUŞACAK

Kahramanmaraş’ın çok önemli bir tarım şehri olduğunun altını çizen Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu, ''Kahramanmaraş, bütün iklim özelliklerini kendi içinde bulunduran hem tarla ziraatı anlamında hem bahçe ziraatı anlamında bunun yanında son yıllarda hayvancılık anlamında çok önemli ataklar yapmış çok önemli potansiyelini geliştirmiş bir şehirdir. Bu fuarlarda bu konuda çiftçilerimizin yeni tarım teknikleriyle tanışmalarında çok önemli fırsatlar olarak karşımıza çıkıyor '' dedi.


CENNETTEN KÖŞE KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın cennetten bir köşe olduğunu vurgulayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç “Tarım fuarı, tarım üreticilerinin ve tarımsal üretimin desteklendiği bir fuardır ve bu fuarın Kahramanmaraş gibi bereketli topraklarda yapılıyor olması çok önemlidir. 


Anadolu’daki birçok şehir gibi Kahramanmaraş için de tarım vazgeçilmez bir ekonomik faktördür. Bunda şehrimizin verimli topraklar üzerinde bulunmasının payı büyüktür. Kahramanmaraş’ımızın coğrafyasında iklim şartlarına bağlı olarak burada hemen hemen yetişmeyen bir bitki, ürün yoktur” açıklamalarında bulundu.


KAHRAMANMARAŞ DEYİNCE EMEK AKLA GELİYOR

Kahramanmaraş çitçisinin yaptığı önemli çalışmalardan övgü dolu sözler ile bahseden Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İlimizde toprağın, emeğin alın terinin mahsulü olan tarımsal çıktıların ve tecrübelerin paylaşılması yönünde bu fuarın çok anlamlı ve önemli olduğunu söylemek istiyorum.  Kahramanmaraş deyince emek akla geliyor. Toprak alın teri akla geliyor.


Bütün gelişimimizin başlangıcı sermaye birikimimizin çoğunu tarımsal faaliyetler oluşturuyor. Bugün ki sanayimizi çiftçimin emeği ve alın teri oluşturuyor” ifadelerini kullandı

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...