TESİS ÇOK SPORCU YOK!
Reklam

TESİS ÇOK SPORCU YOK!

Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Tuncay Kılınç, Kahramanmaraş’ta hentbol sporunu gençlere sevdirmeye çalıştırdıklarını ancak Sporcu bulmada önemli sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti.

08 Kasım 2018 - 10:07

Hentbol İl Temsilcisi Kılınç, hentbolun hem Türkiye’de hem de Kahramanmaraş’ta bilinmemesinden yakındı. 2011’de Kahramanmaraş İl Temsilciliği görevine geldiğini söyleyen Kılınç, “Biz 2011’de bu göreve geldiğimizde Batıpark ve Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nin kapalı salonunda maçları yapıyorduk ve nizami bir sahamız yoktu. Bizler o zor şartlarda 2 tane 2. Lig takımı kurmayı başardık. Bunun yanında 2 tane bölgesel lig takımı kurduk. Bu takımlarla Kahramanmaraş'taki gençleri bu spora yönlendireceğiz.” dedi.

“TESİS VAR SPORCU YOK”

İl Temsilciliği olarak hentbolu sevdirmeye gayret ettiklerini dile getiren Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Tuncay Kılınç, şunları ifade etti: “Eskiden tesis sıkıntımız vardı tesis bulamıyorduk ama şimdi tesisler yapıldı ve içini dolduramıyoruz. Yani bu noktada hentbol il temsilcisi olarak hentbolu velilere tam olarak anlatamıyoruz. Vatandaşların hentbolla ilgili bütün önyargılarını kırmak için büyük gayret sarf ediyoruz. Bir veliden sporcuyu alırken veli bize hentbol nedir diye sorular soruyor ve biz de cevabını vermeye çalışıyoruz. Bizim şu an herhangi bir başarımız mevcut değil ama alt kulüpler bazında 3-4 tane takımımız var ve yerel liglerde kategorilerde oynuyor. Ancak bizim tek eksiğimiz kendimizi tam olarak ifade edemememiz. Bu sporda maliyet daha az. Yani bir futbol takımına yapılan yatırımın yüzde 1 veya 2’lik yatırımın yapıldığı zaman bizler süper ligde oynayacak takımı kurabiliriz. Bu yüzden hentbol sporu hem maliyeti az bir spor hem de başarıya çok müsait bir alan. Bunun için Kahramanmaraş'a hentbol alanında başarılar getirmek için İl Temsilciliği olarak bütün imkanlar seferber edildi.”

“TESİSLEŞMEDE SORUNUMUZ ÇÖZÜMLENDİ”

Tesisleşme konusunda Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı'nın Kahramanmaraş'a büyük yatırımlar yaptığını söyleyen Kılınç, "Ben burada şunu önemle vurgulamak istiyorum; tesisleşmede ve lig takımları kuruluş aşamasında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Ali İhsan Kabakçı’nın emekleri çok büyük Kendisine hentbol ailesi olarak teşekkür ederim. Kabakçı, Kahramanmaraş'taki bütün sorunlara el atan bir kişilik. Futboldan basketbola; hentboldan voleybola kadar bütün spor dallarına emek sarf ediyor. Aynı zamanda bütün spor dallarına yeni tesisler hediye etti. Kahramanmaraş'ın spor alanında tesis sorununun çözümünde Ali İhsan Kabakçı'nın büyük emekleri vardır. Yine kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Kapanan yollar paletli ambulanslarla aşılıyor
Seyir halindeki otomobil yandı
Seyir halindeki otomobil yandı