TRABZON CADDESİNDE, ÇARPIŞTIĞI GÖRME ENGELLİYE TEPKİ GÖSTEREN...
Reklam

TRABZON CADDESİNDE, ÇARPIŞTIĞI GÖRME ENGELLİYE TEPKİ GÖSTEREN KIZ!

Kahramanmaraş'ta öğrenciler tarafından organize edilen, ''Görme engelli genç ile çarpışan kızın tepkisi'' konulu sosyal deneyde vatandaşlar engelli genci yalnız bırakmayarak tam not aldı.

04 Aralık 2018 - 11:24

Senaryo gereği görme engelli genç ile karşıdan gelen kız çarpıştı. Kız'ın cep telefonu yere düştü ve kız telefonumu kırdın diyerek bağırdı. Bu duruma kayıtsız kalmayan vatandaşlar ise genç kızın yaptığının yanlış olduğunu ona hatırlatırken, sosyal deneyden Kahramanmaraş başarı ile çıktı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından 35 Öğrencinin katıldığı, Öğretim Görevlisi Nermin Demirci eşlik ettiği sosyal deney, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile Trabzon Caddesinde düzenledi. Engelliler ile ilgili farkındalık etkinliği oluşturuldu.

Etkinliğin amacı, engelli bireylerin ev dışında gündelik yaşama dâhil edilmelerini vurgulayarak, farkındalık oluşturmaktı. Engelli gencin imdadına kayıtsız kalmayarak, yardıma koşan çevredeki vatandaşlar ve esnaflar sosyal deneyden artı puan aldı.

Nermin Demirci etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Bu konu ile ilgili bir dersimiz var. Öğrencilerimizin sahada uygulamalı olarak farkındalık yapması için bu etkinliği düzenledik'' dedi.

Sosyal deneyde genç kız rolünü üstlenen öğrenci ile engelli genci canlandıran diğer öğrenci ise yaptığı açıklamada, ''Biz şuanda engelli olmasak da ilerde başımıza bir kaza gelebilir. Her hangi bir durum olabilir ve bizlerde birer engelli olabiliriz. O yüzden onlara daha güzel davranmalıyız. Hepimiz onların durumunda olabiliriz. Onlara birazcık saygı gösterelim'' ifadelerine yer verildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ İZLEDİ
GAZETECİLER, “DELİLER: FATİH’İN FERMANI” FİLMİNİ...