TÜRKİYE MARAŞ’A AKIN EDECEK!
Reklam

TÜRKİYE MARAŞ'A AKIN EDECEK!

Kahramanmaraş’ın ününü dünyaya duyurduğu dondurma, bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalle taçlandırılacak. İki gün kenti karnaval havasına girdirecek olan festivale Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da binlerce turistin katılması bekleniyor.

14 Eylül 2018 - 10:47

14-15 Eylül tarihlerinde Trabzon Bulvarında gerçekleştirilecek olan festivalde tonlarca bedava dondurma dağıtılacak. Dünyaca ünlü Kahramanmaraşlı dondurma firmaları birbirinden iddialı ürünlerini vatandaşların beğenisine sunacak. Geçen yıl tüm Türkiye’de ses getiren festival bu yıl daha renkli görüntülere sahne olacak. Festivalde ayrıca birbirinden ünlü isimler de konser verecek. Festivalin ilk günü Fettah Can sevenleri ile buluşurken, ikinci günü ise İlyas Yalçıntaş sahne alacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ikincisini düzenlediği Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında Türkiye'nin birçok ilinde ücretsiz dondurma dağıtıldı. Maraş dondurması almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, dondurma ustalarının şovları renkli görüntülere sahne oldu.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un öncülüğünde ikincisi düzenlenen festival için Türkiye'deki pek çok ili gezerek ücretsiz Maraş dondurması dağıtan gezici tır 14-15 Eylül tarihlerindeki ana festival öncesi son durağı komşumuz Gaziantep oldu. Gezici Dondurma Tırı'nın 27. durağı olan Gaziantep'teki ikramı yoğun ilgi görürken, etkinlik ile Gaziantepliler, ücretsiz dağıtılan meşhur Kahramanmaraş dondurmasının tadına bakma şansını yakaladı.


Dondurma festivali bugün saat 17:00'de Müftülük Meydanından Valilik Önüne kadar düzenlenecek olan Kortej Yürüyüşü ile başlayacak. Saat 18:00'da ise Açılış ve Protokol konuşmalarının ardından Rekor Denemesi yapılacak. Saat 19:00'da Valilik önünde Halk oyunları gösterisi olacak. Akşam saat 21:00'da ise Fettah Can Kahramanmaraş Müftülük meydanında vatandaşlarla buluşacak.


Festivalin ikinci günü, Cumartesi düzenlenecek etkinlikler ile devam edecek. Bilocan konseri ile saat 15:00'da başlayacak ve saat 16:00'da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bando takımının konseri ile devam edecek olan festival, 16:45'te Halk oyunları gösterisi, 18:00'da Yöresel Düğün Canlandırması, 19:00'da Geleneksel Dondurma Yapımı, 19:30'da Avniye konseri ve 20:00'da Yılmaz Taner Konseri ile devam edecek. Gecenin yıldız ismi ise İlyas Yalçıntaş saat 21:00'da Müftülük Meydanında sevenleri ile bir araya gelecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
KAHRAMANMARAŞ’TA AKDENİZ OFF ROAD YARIŞLARI DÜZENLENECEK
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
HALK DİYABETE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR