U17’DE GECE MAÇI OYNANDI
Reklam

U17’DE GECE MAÇI OYNANDI

Kahramanmaraş U17 Ligi 15. Hafta müsabakalarından 1920 Maraşspor ile Maraşspor ekibi Belediye Futbol sahasında gece maçında karşı karşıya geldi.

12 Ocak 2019 - 11:52

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ile Kahramanmaraş Futbol İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen U17 Ligi 15. Hafta maçı hafta sonu icra edilmesi planlanırken Tertip Komitesi tarafından Kulüplerin talepleri doğrultusunda Perşembe günü akşama oynanan maç gece icra edildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Suni Futbol sahasında icra edilen 1920 Maraşspor – Maraşspor maçından 6 gol çıktı. Oldukça çekişmeli gecen mücadelede ev sahibi 1920 Maraşspor 2 gol bulurken konuk ekip Maraşspor ise 4 gol kayıt etti. 

2018-2019 Futbol Sezonu heyecanı Işıkların gündüzü andırdığı gece maçında u17 Müsabakası icra edildi. Kozlarını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Suni Futbol sahasında Ligin 15. Haftası karşılaşmasında paylaşan 1920 Maraşspor ile Maraşspor maçını 2-4 kazanan Maraşspor oldu. İlk yarısı 0-1 Maraşspor üstünlüğü ile tamamlanan maçta 6 gol bulundu ve sevinen Maraşspor oldu.

Ardından Cumartesi ve Pazar günü  Batıpark, Merkez1 (Saim Çotur), Doğukent ve Belediye Sahasında oynanan U17 gurup 15. Hafta maçlarıyla heyecan devam ederken ASKF İl Tertip komitesi de müsabakaları yakın markaja aldı.Takımların heyecanı ise tribünleri de harekete geçirdi.

BELEDİYE SAHASI GECE GÜNDÜZ HİZMETTE!

Kahramanmaraş Yerel Amatör Küme müsabakalarını heyecanla devam ettiği Kahramanmaraş’ta Amatör maçların oynandığı ve yoğun maç programını akşam maçlarını ile azaltılması düşünülen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi spor tesisleri içerisinde bulunan suni çim futbol sahasının ışıklandırılması u19’un açılış maçı olan Edelerspor- Maraşspor maçının müsabakasının gece oynanması ile takımlar rahat bir maç oynadı. Ardından ise u17 Ligi 15. Hafta 1920 Maraşspor ile Maraşspor takımları rahat bir maç icra etti.

“BİZİM YÜKÜMÜZÜ HAFİFLETTİ”

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan vekili Ali Kazancı yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş’ta 56 amatör takımımız faal olarak faaliyet gösteriyor. Maalesef maddi ve manevi sıkıntılar içerisinde gençlere spor yaptırıyor. Belediyelerimizin yapmış oldukları malzeme yardımları, onlara manevi olarak büyük destek oluyor. Manevi yapılacak desteklerde vergi muafiyeti olarak yardım yapan sanayiciye geri dönecektir. Takımlarımız deplasman maçlarına gitmek için büyük sıkıntılar çekiyor. Yerel yönetimlerden araç desteği istiyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Başkanımız her katıldığı platformda, spora destek olacağı yönünde sözler veriyor. Bugün bu sahanın ışıklandırmasını spor severlere vermesi de bunun bir örneğidir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şuna buradaki ambiyans Çok güzel. Pırıl pırıl sahamız aydınlık içerisinde. Biz ASKF ve Tertip Komitesi olarak sıkıntı çekiyorduk. Bu ışıklandırma bizim yükümüzü hafifletti. Bu sahanın ışıklandırmasında emeği geçen Önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdağ ve bütün emeği geçen personellere çok teşekkür ediyoruz. Desteğinin devam etmesini istiyoruz, Biz u19 Kategorisini başlatmış bulunuyoruz. İnşallah kazasız belasız bir şekilde ligi tamamlarız” şeklinde konuştu. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
Bu hastanede ERCP ve cerrahi işlem aynı anda yapılıyor
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI