Üçlü kararname ile asaleti onaylandı
Reklam

Üçlü kararname ile asaleti onaylandı

Kahramanmaraş’ın en başarılı müdürleri arasında bulunan ve uyguladığı projelerde Türkiye’de örnek İl Müdürlerinden biri seçilen Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat’ın asaleti onaylandı. 6 yıldır müdür vekili olarak büyük başarılara imza atan Sertpolat’ın asaleti 3’lü kararname ile geldi.

05 Temmuz 2018 - 09:51

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Setpolat’ın 3’lü kararname ile asaleten atama yazısı resmi gazeteye yayınlanarak yürürlüğe girdi. 6 yıl önce dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından 6 yıl önce vekâleten kurucu müdür olarak atanan Sertpolat, kısa sürede kurumun adını tüm Türkiye’ye duyurmuş ve bazı projelerde 81 il arasında kurumunu birinci yapmıştı.

Devletin şefkatli yüzüyle dezavantajlı gruplar arasında mükemmel bir köprü kuran ve devletin yardımseverliğini o kesime gösteren Sertpolat, o dönemde yeni kurulan ve alanı her geçen gün artarak tüm dezavantajlı kesimlere hizmet veren bir müdürlüğünün yeni bakanlık konseptine uygun hale gelmesi için yıllarca enerji harcadı.

Gönül Elçileri olarak bilinen Koruyucu aile projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta uyguladığı başarılı hamlelerle 81 İl arasında Kahramanmaraş’ın 1’inci olmasını sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, Kahramanmaraş’ta görev yaptığı sırada birlikte çalıştığı 3 Vali döneminde uygulanan dublex binalardan oluşan Çocuk evleri sitesi, tek kişilik odalarıyla hizmet veren modern 154 kişi kapasiteli 1 huzurevi’nin faaliyete geçmesinde büyük emeği olmuştu. Sertpolat, kurumunun Kahramanmaraş’ta daha iyi temsil edilmesi için hizmet binası adına verdiği mücadelede de zaferle ayrıldı. Kişi hissesinden dolayı uzun süren mücadelenin ardından 6 yıl önce başladığı hizmet binasının tüm aşamalarını tek tek takip etmiş ve modern hizmet binasının yapılmasına emek harcamıştı.

Kahramanmaraş’ın 4 ilçesine açılan sosyal hizmet merkezi ile ihale aşamasında bir engelsiz yaşam merkezi ve takas yoluyla kendi kurumlarına tahsis edilen araziye engelli çocuklar gündüzlü rehabilitasyon merkezi yapılması için takiplerini sürdüren Sertpolat’ın göreve başladığı 6 yıl, 7 ay ve 7 gün sonra asaleti onaylandı. HABER: YAŞAR ERİKLİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME
BAŞKAN ERKOÇ’TAN KÜLTÜR KAMPÜSÜ’NDE İNCELEME