VERGİ BARIŞINDA BÜYÜK FIRSAT
Reklam

VERGİ BARIŞINDA BÜYÜK FIRSAT

Borç yapılandırmada son gün 31 Temmuz. Vergi dairesi başkanı İbrahim Kaya gazetemize yaptığı açıklamada, Kahramanmaraşlı vatandaşlara uyarılarda bulunarak, "Vergi barışında bu büyük fırsatı kaçırmayın." dedi.

17 Temmuz 2018 - 10:17 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 - 08:59

Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya, kanunun toplumun her kesimini ilgilendirebilecek nitelikte olduğunu belirterek, kanun için son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu ve vergi borcu bulunan mükelleflerin bu fırsatı kaçırmamak için 31 Temmuz'a kadar Vergi Dairesine müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.


7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden Başkan İbrahim Kaya, Yasamız vatandaşa çok ciddi avantaj sağlayan bir yapılandırma yasasıdır. Borçlara çok ciddi indirim var. Yasa, vatandaşlara taksitle ödeme avantajları getiriyor ve böyle bir yapılandırma ilk defa yapılıyor. Peşin ödeme indirimi de var. Normal gecikme faizi yerine yurt içi üretici fiyatları hesaplanıyor. Faizin yaklaşık 3'te 2’si buradan yok oluyor yine peşin öderseniz yüzde 90’dan vazgeçiliyor'' dedi.

İlk iki taksitin süresinde ödenmesi koşuluyla yüzde 25'e kadar indirim yapıldığı, 6-9-12-18 ay olarak taksitlendirildiği , taksitlerinde ilk iki taksitin yatırıldıktan sonra 2 ayda bir ödeme şeklinde yapılabileceği öğrenilirken, vatandaşlara 18 ay taksit yaptıran bir vatandaşa 36 aya kadar ödeme yapma fırsatı verilecek. Bu kadar nitelikli bir yapılandırma yasasının ilk defa çıktığını belirten Başkan İbrahim Kaya, ''Vatandaşlarımız için büyük bir fırsat. Böyle nitelikli bir yapılandırma yasası ilk defa çıktı. Bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

 

-Başvuru işlemi için formu doldurup, dakikalar içerisinde ödeme ve taksitlendirme planınızı alabilirsiniz.

-SON 15 GÜN!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı
Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme...