Adaylardan beklentilerimiz ve fikirlere saygı, insan haklarına ve...
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Adaylardan beklentilerimiz ve fikirlere saygı, insan haklarına ve demokrasiye saygıdır

 

Kıymetli okurlarım seçim sürecinde adaylarımızdan beklentimiz birbirini karalama kampanyası yerine öncelikle bu kent için yapabileceklerini ve projelerini anlatmalarıdır.

Bu çalışmalarda ve kampanyalarda anlatımlar yapılırken ilçemizin, ilimizin, ülkemizin ve insanımızın barışı, sosyal yaşamın en güzel hali ile devamı için kullanacağımız dil’ e çok dikkat etmeliyiz.

Partimizi ve fikirlerimiz ne olursa olsun birbirimizi kırmadan, üzmeden ve incitmeden çalışmalarımızı yapalım ve her partinin adayları çalışmaları esnasında başka partilerinde seçim bürolarına rahatlıkla girelim ve kendimizi ve çalışmalarımızı anlatabilelim.

İnanın çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparsak kazanan Kahramanmaraş ve ülkemiz olur, kardeşliğimiz olur, dostluğumuz olur.

Kısacası fikirlere saygı, insan haklarına ve demokrasiye saygıdır.

Bu arada en önemli çağrılarımızdan biriside adaylarımızın yerel konulara ve sorunlarla ilgili donanımlarıdır, adaylarımız seçim çalışmalarını yürütürken partilerinin genel başkanlarının söz ve çalışmalarını anlatmak yerine yerel anlamda yani iller bazında neler yapabileceklerini anlatmalıdırlar.

Yukarıda ifade ettiğim şekilde yapılacak çalışmalar inanın seçmende doğrudan karşılık bulacak, partileri farklı da olsa seçmenler arasında sempatik ilişkiler oluşmasına neden olacaktır.

Yoksa adaylarımız karşıdakini ötekileştirirse insanlarımız arasındaki uçurum daha da büyür ve sıkıntıların önü alınamaz hale gelir.

Unutmayalım ki biz birilerini ötekileştirdiğimiz sürece bizde ötekileşmiş oluyoruz.

Tabi bu arada siyasi partilerimizin seçim işleri başkanlıkları medya tanıtım başkanlıkları aracılığı ile partinin ve adayların günlük programları hakkında yerel ve ulusal basın mensuplarını bilgilendirmelidir.

Seçim süreci başlamıştır, biz tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar