ÇALIŞTAYLARA HAZIR MIYIZ,HAZIRLIKLIMIYIZ
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

ÇALIŞTAYLARA HAZIR MIYIZ,HAZIRLIKLIMIYIZ

Kıymetli okurlarım Mahir Ünal bakanımızın ilimiz siyaset ve bürokrasisine kazandırdığı en önemli kazanımlardan birisi de bakanların ve üst düzey bürokratlarında katılımları ile gerçekleştirilen çalıştaylardır. 

Geride kalan zamanda bir çok çalıştaylar yapıldı,raporlar hazırlandı,sunumlar yapıldı,büyüklü,küçüklü bir çok sorun bu şekilde en üst seviyede gündeme getirildi ve masaya yatırıldı. 

İşte bu bağlamda ben bu çalıştayları önemsediğimi ve sayın Bakanımız Mahir ÜNAL 'a özel teşekkürlerimi buradan kendim ve kentim adına iletiyorum.

Bence teşhis sorunların çözümünün yarısıdır,bu çalıştaylara hem sivil toplum kuruluşları hem de  bürokrasi ayağı çok iyi hazırlanıyor,ortaya bugüne kadar çıkmayan çözüm önerileri de çıkıyor.

Bu fırsatların iyi değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum,tabi bu sorunlarımızın yerelde ve Ankara düzeyinde çözülmesi gereken bölümleri vardır.

İlimizde çalıştaylar oluyor da noluyor sorusuna gelince, burada en büyük görev tam bir görev ve proje adamı olduğuna inandığım  ilimiz valisi  sayın Vahdettin Özkan beyefendiye düşmektedir.

Sayın valimizin ilimizin ilgili bürokratları ve çözümdeki ortak kurum ve kuruluşların sorumlularına  hatırlatıp periyodik olarak  gelinen aşamaları takip etmesi hem bürokrasiyi işler hale getirir,hem de kamuoyu ile paylaşması kafalardaki sor işaretlerini ortadan kaldırır,kamuoyundaki kaygıları giderir.

Bu arada ilimizde adeta kanayan yaraya dönüşen ,Aksu,sır barajı başta olmak üzere nehirlerden kir akmasını son günlerde özellikle yazılı ve internet medyasının yeniden gündeme taşıyorlar,büyük ihtimalle bu sorunlar bu çalıştaylara da taşınacaktır,gündeme getirilmediği takdirde beraberinde bir çok soru yine cevapsız kalacak ve kentin gündemini meşgul etmeye devam edecektir.

Tabi çevre çalıştayı kadar Kültür ve Turizm calıştayı da merak ve heyecanla bekleniyor,bu konuda da katılımcı sivil toplum kuruluşlarının da  söyleyecekleri olduğunu düşünüyorum.

Bugünkü yazımı Avrupalıların bizi bizden iyi anlattıkları "Türkler önce konuşmaya utanıyorlar,sonra kavga etmeye utanmıyorlar" sözü ile bitirmek istiyorum,ancak buradan şunu hatırlatıyorum sorunsuz bir Kahramanmaraş göstermek adına aman efendim sorunları söylemeye gerek yok,bakan beye ayıp olur mantığından hareket etmeyelim,çünkü sayın bakanlar sorunları dinlemeye ve çözmeye geliyorlar. 

Sözün özü önce konuşalım,sorunları dile getirelim ki sonra kavga etmeyelim ve konuşmadığımız için yıllarca aynı sorunları konuşmak zorunda kalmayalım.

Tekrar ifade ediyorum ben çalıştayları önemsiyorum ve takdir ediyorum,sorunsuz ve yaşanabilir bir kentte yaşamak dileği ile...

Emniyet Teşkilatımızın Ve Polisimizin Haftasını Kutluyorum.

Vatan,millet,mukaddesat ,cumhuriyet ve demokrasi uğruna fedai can etmekten sakınmayan,

aziz milletimizin can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren şanlı Türk Polis Teşkilatımızın 173.kuruluş yıldönümünü ve polis haftasını kutluyorum.

Tüm bu değerler uğruna fedai can eden Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet,Kahraman gazilerimize sağlık ,görevi başında bizlerin huzuru için çalışan Kahraman Polislerimize başarılar ve nice şanla,şerefle dolu yıllar diliyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar