İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİĞİ AYNI GÜNE GETİRMEYİ NASIL...
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİĞİ AYNI GÜNE GETİRMEYİ NASIL BAŞARDINIZ.

06 Ekim 2017 - 10:52

Değerli okurlarım ve hemşehrilerim  geçtiğimiz hafta ilimizde etkinlikler oldukça fazla idi özellikle iki etkinlik vardı ki bunların aynı güne getirilmesinin izahı asla mümkün değildi.

Bunlar Başkentte düzenlenen Kahramanmaraş tanıtım günleri ve ilimizdeki tarım fuarı idi. Herkes tarafından çok iyi bilinir ki bu tür fuarlar aylar öncesinden planlanır ve düzenlenir, düzenlenir ancak  tanıtıma çok büyük ihtiyacı olan ilimiz için bu fırsat bu fuarlar aynı güne getirilince özellikle tanıtım açısından tarım fuarı sanki tamamen boş yere yapılmış oldu.

Değerli okurlarım düşünebiliyormusunuz bir kentte fuar düzenleniyor ve o alandaki fuarın sayın bakanı ertesi gün aynı kente gelecek,bu fuarın ulusal medyada yer almasını ve ilimizin tanıtımının yapılmasını istiyorsak biz bu tarihi neden ayarlayamıyoruz niye mi kimse kusura bakmasın bunun adı koordinesizliktir. Buda bu kentin talihsizliği diyorum.

Tarım fuarını gezerken ulusal basında görev yapan gazeteci arkadaşımın ifadesi aynen şöyle ‘’Sayın bakanın fuarı gezmesi değil fuarı açması, açılışta da yapacağı açıklama haberdir, gazeteler ve  televizyon olaya böyle bakar’’ demişti. Şimdi programı yapanlara durumu biraz daha somut anlatabildim,şöyle bir düşünün sizde bana ve benim gibi düşünenlere hak vereceksiniz. Dostane yazdım alınmaca ve gücenmece olmasın.

Kahramanmaraş’ı dert edinen bizler bunu böyle düşündük yani fuarcı gözüyle değil hemşehri gözü ile bakıyor ve değerlendiriyoruz. Buradan hareketle özellikle bu kadar önemli fuarları aynı güne ayarlayanların gelecek günlerde düzenlenecek fuar ve bu tür büyük organizasyonlarda daha organize olmalarını tavsiye ediyorum.

Bu konuya bağlı olarak bir diğer önemli sorun ise Büyükşehir olduktan sonra ilimizde  sosyal ve kültürel etkinlikler artmaya başladı bir günde bazan üç-beş program olmaktadır, bu etkinliklere belediye destek ve katkı sağlamaktadır. Buradan acizane tavsiyem programı gerçekleştiren stk ve kurumlarla görüşülerek ayrı günlere mümkün olmuyorsa ayrı saatlerde düzenlenmesine gayret etmelidir.

Etkinlikler ve programlar yapılırken Valilik, Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin özel kalem müdürlükleri ile büyükşehir belediyesi stk’lar daire başkanlığı koordineli hareket etmelidir diye düşünüyorum aksi takdirde bu tür olumsuzluklar yaşanmaya devam edecek ve kaybeden şehrimiz ve insanımız olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar