Muhtarlar ve STK'lar şöleni gerçek anlamda şölen oldu
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

Muhtarlar ve STK'lar şöleni gerçek anlamda şölen oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları şöleni bu yıl toplumun geniş bir kesiminin katılımı ve program zenginliği itibari ile tam bir şölene ve kaynaşmaya dönüştü.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç' un sözü uzatmadan yaptığı bazı önemli icraatları anlatması ve '' bugün buraya konuşmaya değil dinlenmeye,neşelenmeye ve güzelliklere paylaşmaya geldik,herkese iyi bir gün diliyorum " sözü günün anlamını öz olarak anlatırken katılımcılardan büyük alkış aldı.

 

Bu program geçen yıllara oranla hem daha tertipli,düzenli,zengin içerikli ve yüksek katılımlı oldu.

 

Memleketimizin göz bebeği ve akciğeri Başkonuş yaylasında düzenlenen şenliğe milletvekilleri İmran  Kılıç,Ahmet Özdemir,Cihat Sezal, ilçe belediye başkanları, ilçelerin tamamının  teşkilatları,il genelindeki muhtarların ve çevre il ve ilçelerdeki hemşehri dernekleri,ilimiz Ticaret ve sanayi odası ve esnaf birlikleri ve  odaları ile  sivil toplum kuruluşlarının tamamına yakınının katılımlarını bu yıl birlik, beraberlik ve kaynaşma açısından çok önemli buluyorum.

 

Programda her şey düşünülmüş ve hiç bir ayrıntı gözden kaçırılmamıştı,misafirlerin kahvaltı yapmadan gelebilecekleri düşüncesi ile kahvaltılık olarak çorba,çay,simit ve poğaça ile karşılanması,yemek,tatlı ve dondurma ikramlarının aynı serilik ve düzende misafirlere eş zamanlı ulaştırılması da dikkatlerden kaçmayan önemli bir ayrıntı ve takdire değer bir durumdu.

 

Programda Mustafa Mengür ve ekibinin geleneksel okçuluk,Muhsin Kılıçsallayan ve ekibinin atçılık gösterileri katılımcılara büyük bir heyecan yaşattı. Andırın yöresel oyunlarının sergilendiği oyunlar hem başarılı hem de ilgi gördü.

 

Katılımcılar yöremizin yetiştirdiği ünlü sanatçı Hilmi Şahballı 'yı dinleme fırsatı bulurken İlimizin tanınmış ozanlarından ve meslek büyüğümüz Karaozan Eshabil Karademir'in tam otuzbeş yıl önce yazdığı ve günümüzü anlatan şiirini tok ve mikrofonik sesi ile okuması katılımcıları hem heyecanlandırdı hem de alanı diri tutarken Ozanlar derneği başkanı Ozan ihsan Öksüz’ün birleştirici mesajları da misafirlerden  tam not aldı.Tabi okunan şiirlerde duygu yoğunluğunu artırdı.

 

Bu şenliğin yapılmasını  ve böylesine büyük bir organizasyonu geleneksel hale getirilmesini başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkan başta olmak üzere haftalar öncesinden başlatılan çalışma ile şenliğin eksiksiz olarak  hazırlanmasında büyük gayret ve çaba gösteren Muhtarlık ve sivil toplum kuruluşları daire başkanı Adnan Alagöz ile şube müdürleri  Yaşar Kaymak,Muzaffer Türk ve birim çalışanlarının hakkını da teslim etmek gerek,bu noktadan hareketle buradan ismini sayamadığımız tüm emekçilere teşekkür ediyoruz.

 

Tabi bir ayrıntıyı da atlamamak gerek Başta Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Züver Çetinkaya,genel sekreter yardımcıları ile Muhtarlık ve Sivil toplum kuruluşları

 daire başkanı Adnan Alagöz,şube müdürleri  ve belediyenin daire başkan ve şube müdürleri tam bir ev sahipliği düşüncesi ile tüm misafirleri karşılayarak hoş geldiniz diyerek samimi bir şekilde karşılamaları ayrı bir güzellikti.

 

Bu programda belediyenin iyi bir sunucu kazandığını da ifade etmek isterim,bu isim mükemmel sunumu ile dikkatleri çeken  kendi  personeli Gökmen Kanara idi.

 

Programda basın ve halkla ilişkiler müdürü Cengiz Berberoğlu ve birlikte çalıştığı gazeteci dostumuz Murat Zencir' de basın mensuplarının yanından bir an olsun ayrılmayarak basın mensuplarından tam not aldılar,kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Eleştiri deyince hep olumsuzlukların akla geldiği günümüzde bizde olumlu gördüklerimizi kaleme aldık,yani marifet iltifata tabidir düşüncesi ile hakkı teslim ettik ve Büyükşehir belediyesi ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

 

Kıymetli okurlarım sosyal belediyeciliğin önemli bir parçası olarak gördüğüm bu etkinliğin gelecek yıllarda da aynı heyecan ve katılımla yapılacağı ümidi ile kalın sağlıcakla...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar