ÖNEMSEDİĞİM TOPLANTI, SİYASİLERİMİZLE STK TEMSİLCİLERİNİN...
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

ÖNEMSEDİĞİM TOPLANTI, SİYASİLERİMİZLE STK TEMSİLCİLERİNİN BULUŞMASINA DAİR DÜŞÜNCELERİM.

Geçtiğimiz Pazar günü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti il başkanı Ahmet Özdemir’in ortaklaşa organize ettiği Sivil Toplum kuruluşları ile gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldık.

Toplantıya AK Parti genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal ve Milletvekilleri Veysi Kaynak,Celalettin Güvenç,İmran Kılıç,Mehmet Uğur Dilipak,Mehmet İlker Çitil ve İlçe belediye başkanları katıldı.

Tabi İl başkanı Ahmet Özdemir’in moderatörlüğü de zaman yönetimi açısından çok önemli idi,kendisini çok başarılı bulduğumuzu da ifade etmeden geçemiyeceğim.

Burada sorular bölümünde STK Başkan ve yöneticileri sorularını ve beklentilerini açık yüreklilikle dile getirdiler,keşke vakit sorunu yaşanmasa da tüm sorular cevap bulsaydı.Burada Başkan Erkoç kendileri ile ilgili soru ve sorunların ilgili birimlere watzap yolu ile anında iletildiğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını ifade ettiğini de belirtmekte fayda var.

Başta sayın Mahir Ünal bakanımız ve bazı milletvekillerimizin stk temsilcilerinin konuşmalarını yazılı olarak talepleri ise konuya verilen önem ve değeri gösteriyordu.

Özellikle davetli listesine ve katılımcılara baktığımızda hiçbir ayrım yapılmadan tüm stk’larımızın davet edildiğini görmek gelinen noktada birlik beraberlik açısından çok önemli,hem davet edilme hem de katılım bu şehre ben fikir ve projelerimle ne katabilirimin kaygısı ve düşüncesi takdire şayan bir durum,burada davet sahiplerine de katılımcılara da teşekkür ediyorum.

Soru,sorun,öneri, beklenti ve teşekkür faslından sonra söz alan ve genel bir değerlendirme yapan AK Parti genel başkan yardımcısı,parti sözcüsü ve 64.dönem Kültür ve Turizm Bakanı sayın Mahir Ünal’ın konuşması katılımcılar tarafından adeta nefes bile alınmadan dikkatle dinlendi,dinlendi çünkü şehre,ülkemize ve dünya siyaseti ile ilgili olarak çok önemli tespitlerde bulundu.

Sayın Mahir Ünal tespitlerde ve tavsiyelerde  bulunurken dinleyenlere bulunduğu konuma hak ederek geldiği izlenimini ve imajını da verdi, bunu da samimi konuşması ve önemli tespitlerini izah ederken katılımcıların içten ve samimi alkışlamalarından anlıyoruz.

Toplantı sonrası yoğun programa rağmen Milletvekilleri,Belediye Başkanları ve il başkanı STK Başkan ve yöneticileri ile ayak üstü sohbet ve muhabbete girdiler,kısa ve öz olarak bu toplantı amacına hizmet etmiştir ve başarılı olmuştur.

Toplantının başarılı ve iyi bir düşüncenin ürünü olduğunu ifade ediyorum ancak samimi şekilde acizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum ’’Şehirde siyasetin ağabeyi konumundaki sayın Mahir Ünal bakanımız,Milletvekillerimiz,Büyükşehir Belediye Başkanımız ve il başkanımız ile Kahramanmaraş’ta önemli görevler üstlenen ve adeta toplumun lokomotifi konumundaki sivil toplumun temsilcilerinin buluşmasını önemsiyorum ve düzenleyenleri kutluyorum,bu önemli toplantı tekrarı halinde  dar bir zamana değil geniş bir zamana yayılmalı ve interaktif bir şekilde düzenlenmelidir.

Burada içerisinde yaşadığımız ve kendisine borçlu olduğumuz kahraman kentimiz için çok önemli fikir,proje ve düşüncelerin ortaya çıktığını görünce daha geniş zaman diliminde daha güzel düşüncelerin ortaya çıkacağı düşüncesi ile bu fikrimi ve talebimi beyan ediyorum.

Ayrıca Proğramın bu güzellikte geçmesini ve katılımı sağlamak için  davetlilere bizzat telefon ederek ulaşan, salonda aksaklığın meydana gelmemesi için gayret eden Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık ve STK’lar daire başkanı Adnan Alagöz ile şube müdürü Yaşar Kaymak ve çalışanlarında hakkını teslim etmek gerek.

Kurtuluş haftası etkinlikleri devam ediyor,salonlar etkinliklerle gülüyor ve alanlar güzelleşiyor.

Sağlık ve esenlik içerisinde olun ve kalın….

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar