ONİKİŞUBAT,KURTULUŞ VE SÜTÇÜ İMAM RUHU…
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

ONİKİŞUBAT,KURTULUŞ VE SÜTÇÜ İMAM RUHU…

Kıymetli okurlarım geçen haftaki yazımda bu hafta yazı konumu vermiştim önemine binaen ve hiç bir zaman unutulmaması dileği ile bu nedenle bu haftaki yazı konumuz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü İmam Ruhu hakkındadır.

 

 Aziz Milletimiz ve Kahraman halkımız tarihin her döneminde ve devrinde devletine,vatanına,dinine ve namusuna sahip çıkmayı bilmiş ve bu değerler uğruna yaşamını seve seve feda etmeyi göze almıştır.İşte biz bu şuur ve düşünce uğruna fedai can edebilmenin adına Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

Aziz Milletimiz her dönemde Üstad Necip Fazıl’ın ifadesi ile ‘’Kim var dendiğinde sağına soluna bakınmadan BEN’ diyebilmiştir,işte bunun adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Ben sizlere savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum’’emrini tereddütsüz şekilde uygulamanın adıdır Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

Savaş esnasında yaralı olduğu ve bir damla su’ya kendisinin ihtiyacı var iken yanındaki askerin su dediğinde suyu içmeden o askere gönderebilmenin adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

 Bağımsızlığı ve Özgürlüğü adına davulunun kasnağı altınla doldurulan Abdal Halil Ağa’nın ben Müslüman gardaşımın bağrına bu tokmağı vuramam diyebilmenin adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

Düşman Cephaneliğini ve mevkilerini yok etmek için tek varlığı ve yaşam alanı olan evini tereddüt etmeden vatanı ve bağımsızlığı için yakabilmenin adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

 Milletin bağımsızlığına vurulmak istenen prangaları kırmak için darbe kalkışmalarında teretdüt etmeden ve hiçbir çağrı beklemeden tankların önüne üzerine elinde bayrakla çıkabilmenin,uçak ve helikopterlerden ölüm kusan yağan mermilere aldırmadan tankların altına yatabilmenin adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

 

Hamamdan çıkan bacısının peçesine uzanan eli teretdüt etmeden kırma adına silahına davranan Sütçü İmamı’ın adına biz Onikişubat, Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.  

Çanakkale’de yatan bütün İslam coğrafyası ve Anadolu topraklarından gelen ve ölümü hiçe sayan 252.000 vatan evladının süngülerle mücadelesinin ve Şehadetinin adına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.

Kurtuluş savaşında sırtından taşıdığı bebesinin kundağına top mermisini sararak cepheye yetiştirme şuurunda olan annenin fedakarlığına biz Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu diyoruz.  

Herkes şartlar ne olursa olsun aklını başına alsın ve milletin bağımsızlığına ve vatanına bir hainlik düşüneceği zaman çok iyi düşünsün ve iyi bilsin ki bu büyük Millette Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü imam ruhu asla bitmez ve tükenmez. Onikişubat,Kurtuluş ve Sütçü İmam Ruhu ile her zaman  yeniden DİRİLİŞİ Yaşarlar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar