SEÇİMİN OLMAYAN HAVASI VE ADAYLARDAKİ SESSİZ BEKLEYİŞ
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

SEÇİMİN OLMAYAN HAVASI VE ADAYLARDAKİ SESSİZ BEKLEYİŞ

Kıymetli okurlarım çok büyük bir değişiklik olmazsa önümüzdeki mart ayında yerel seçimler hayırlısı ile  gerçekleştilecek.

Öyle yada böyle milletten bir önceki seçimde yetkiyi alan isimler başkanlık görevini başarılı yada başarısız yerine getirdiler.

Tabi önümüzdeki seçimler için başarı yada başarısızlık ne kadar etkili olur bilemeyiz,genel merkezlerin kriterleri neler olacak onlarda yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Çıkıyor çıkmasına ancak vekiller,anketler,genel merkez araştırmaları ve çok özel araştırma ve değerlendirmeler ne kadar etkili olacak göreceğiz.

Ama tüm bunlar yaşanırken iktidar partisi dahil tüm siyasi partilerde enteresan bir sessizlik hakim,özellikle adaylığı düşünenler ve aday olabilecekleri kamuoyunda değerlendirilen isimler sanki bir yerlerden işaret bekliyorcasına sessizliklerini koruyorlar.

Buda aslında seçim heyecanına bence büyük darbe vuruyor,siyasiler adaylığı düşünüyor ama bunu en yakınlarına bile diyemiyorlar,tabi kim ne derse desin siyasette yarış durumuna ters bir durum var ortada,inşaallah sonu hayrolur.

İlçelerde ise sessizliğin en önemli nedeni  yasal olmasa da partiler arası ittifak yada anlaşma hangi şartlarda olacak,nasıl olacak sorularının cevabının beklenmesi buda ayrı bir handikaptır.

Yani şu ana kadar ortada isim olarak sadece mevcut belediye başkanlarının adı geçiyor.

Tabi şehir efsaneleri de boş durmuyor,ne imiş efendim anket ve araştırmalar başlamış ve bitiyormuş,yapmayın arkadaşlar olmayan isimlerin arasında hangi araştırma ve anketten söz edilebilir,bence bu iddialara bırakın genel merkezleri kargalar bile güler.

Mevcut başkanlarla ilgili anket ve araştırmalar elbette vardır,ama bu belkide yola devam yada tamam noktasındadır,tabi kabul görür yada görmez burada şu notuda düşmek lazım eğer mevcut başkanlar başarılı ise ustalık dönemi şansı da verilmelidir diye düşünüyorum.

diğer adaylar ortaya çıkmalı ve  demokrasi şölenine hepimiz hazır olmalıyız.

Kendisinde bu potansiyeli görenler,bir yerden işaret beklemeden bende varım deyin,buyrun meydan sizindir.

Bir hakikatte şu ki bazıları sessizlik ve işaret beklerken otobüs duraktan geçer ve gider.

Aday kim olursa olsun kazanan Kahramanmaraş olsun.

Gelecek hafta yeni bir konu ve siyasetteki gelişmeleri yazmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar