UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN..
Reklam
Abdurrahman AKBABA

Abdurrahman AKBABA

UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN..

 Geçtiğimiz günlerde bir çok kurum ve kuruluşun katkısı ile Uyuşturucu ile mücadele derneğinin düzenlendiği Kültür park'taki bilgilendirme konferansına dernek başkanı Mehmet Hacıbebekoğlu tarafından davet edildim ve katıldım.

 Burada çok alanında gerçek anlamda uzmanlarımızı dinleme fırsatım oldu.

 İlimizde uyuşturucu illetinin  kullanımı ile ilgili olarak çoğunu ilk defa duyduğum  genel bilgilere sahip oldum.

 Tabi salona yeterli katılım olmayınca bu kadar kıymetli bilgilerden başta aileler olmak üzere yeterince faydalı olunamadığını düşünüyorum.

 İlimizde uyuşturucu ile mücadele derneğinin kuruluşunda sayın valimiz Vahdettin Özkan beyfendinin gayret,çaba ve katkısı çok fazla,tabi devamında yer tahsisi ve diğer katkıları ile Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile  sağlık il müdürlüğünün desteklerini yakinen biliyorum ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 Ancak bu toplantıda gördüğüm ve gündeme en çok gelen okullarımızın yöneticilerinin ve rehber öğretmenlerinin katılmaması idi.

 Şöyleki bazı veliler uzman polis memurunun sunumu esnasında  okullardaki konu ile ilgili olası bazı durumlardan şikayetçi olup bazı örnekler verdiler,tabi haklı  olarak özele daha sonra girmek üzere,inşaallah görüşmeler sonunda tedbirler alınmış veya alınacaktır.

 Burdan başta sayın valimizin uygun görmesi ve olurları ile  bu derneğimizin etkinliklerine çocuklarımız ve halkımızla ilgili kurumların etkili,yetkili ve ilgililerinin mutlaka katılımlarının gerekli tedbirlerin alınması hususunda yararlı olacağını düşünüyorum ve kendilerine bunu arz ediyorum.

 Uzmanlarımızdan dinlediģim kadarı ile ilimizdeki yavrularımız bu konuda büyük bir tehlike ile karşı karşıya,uyuşturucu insanlarımızı ve yavrularımızı pençesine alıp ailelerden  koparmadan tedbirler ivedi olarak alınmadır.

 Kentin evladı ve yazarı olarak tehlikenin kapımızda olduğunu görmemiz gerekiyor,uyuşturucu genclerimizi bizden almadan bizim devlet ve millet olarak tedbirimizi almamız gerekiyor diyorum ve bu yazıyı yazmayı kendime bur borç ve görev sayıyorum.

 Kıt imkanlarla uyuşturucu ile mücadele vermeye gayret eden uyuşturucu ile mücadele  derneğimizin çalışmalarında destek olmalı ve bu derneği daha aktif hale getirmeliyiz.

 Yarın çok geç olmadan bugünden hepimiz yetkimiz ve göreviz ne ise üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmalıyız.

Çünkü bu iş vebaldir.

 Yeni bir yazı ve konuda görüşmek ümidi ile...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar